Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak propojit fax s tiskárnou, aby tiskla příchozí faxy?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se dá propojit Fax s tiskárnou tak aby tiskárna tiskla příchozí faxy. Fax PHILIPS magic3, tiskárna Canon LaserBase MF 3110. Nebo jakýkoli jiný způsob. Fax totiž má drahou náplň omezenou kartou Plug "n" print. Děkuji

[mod]Upraven titulek, původně "Fax a tiskárna". To je jako kdybych napsal "Hrušky a jablka" - pozná z toho někdo něco?
(host)[/mod]

to co chceš je blbost. To jednoduše nejde (důvody jsou: neexistující fyzické rozhraní na propojení, fax asi nebude umět tiskový jazyk tiskárny, tiskárna zase nerozumí faxovému protokolu).

Základem každého takového nákupu není jen srovnání ceny, ale také srovnání ceny za spotřební materiál. Velmi často platí, že cena tiskárny/faxu je nepřímo úměrná ceně spotřebního materiálu (velmi často se také setkáš s tím, že spotřebák stojí stejnou částku co tiskárna/fax, nebo dokonce i více)

Jaké z toho plyne (obecné) poučení? Nekupovat inkoustové tiskárny/faxy, pokud víš, že budeš dané zařízení využívat často. Místo toho raději připlatit a zakoupit např. fax s laserovou technologí tisku (nejlevnější stále zůstává starý dobrý termotransfer)

Dovolil bych si opravit. Nikoliv termotransfer, ale termotisk. Termotransfer pouziva ribon, termotisk termopapir. A termotransfer je drazsi o ribon, pouziva sice normalni papir, ale pri souctu ceny za ribon a papir a na druhe strane termopapir, vychazi termopapir levneji.

A termopapier polozeny 2dni na okne na slnku nezcernie? ;-)

To dotazovatel: dovolim si navrhnut este jedno riesenie, pouzit faxmodem a netlacit faxy na papier vobec :-) IMHO je to najlacnejsie, ale treba mat nejaky PC co malo zere (aby sa to potom zas neprejavilo na elektrike), kedze faxmodem potrebuje samozrejme neustale zapnuty PC :-)