Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobilní operátoři normální a virtuální

Zdravím všechny, uvažuju o tom že změním operátora, protože teď platím s předplacenou kartou 02 5,50 Kč za minutu.
Jakého byste si vybrali? Za předpokladu že volám hodně málo?
Zatím jsem rozhodnutý pro Bleskmobil (2,50 za minutu) je to dobrá volba?
Viděl jsem i operátory co mají ještě o něco míň, ale zase pak strhávají nějáký paušál když neprovoláte nějakou částku měsíčně, takže to nechci. Anebo co nabízí levnější zpětné volání, ale to bych asi musel mít vlasntně 2 operátory a bylo by to složitější, což se mi taky moc nechce.

Drahy a nevyhodny:

Zaslání SIM karty na adresu v ČR (dobírka) 45Kč
Přenesení čísla k voocall od jiného operátora 300Kč
Přenesení čísla od voocall k jinému operátorovi 100Kč

Voocall se dle meho vubec nevyplati, pro malo volajici jsou castky uvedene vyse moc vysoke, zbytek co potrebuje data si pekne priplati. Takto sem muzes nahazovat temer vsechny virtualy a zjistis, ze je to uplne to same.
Pro malo volajici jsou vstupni naklady at jsou jakekoliv drahe, proto se podle me vyplati jen ty ctyri, ktere jsem uvedl, ikdyz maji minutovy tarif drazsi.

Edit: Nehlede na to, ze Voocall meni ceny jak se mu zlibi a to funguji 4 mesice.

Jo, ty částky za přenos čísla mi taky přijdou vysoký, mám ale dojem, že takhle to má většina virtuálů.

Nehlede na to, ze Voocall meni ceny jak se mu zlibi a to funguji 4 mesice.

To mě taky zaráží; Voocall nenaznačí, neupozorní a (dle mýho odhau) změnil tarify už tak čtyřikrát. Nechápu proč to dělají.

částky za přenos čísla mi taky přijdou vysok

To neni chyba voocallu, takto maji nastavene velkoobchodni podminky.

změnil tarify už tak čtyřikrát. Nechápu proč to dělají.

Podle statistik na lupa.cz a dalsich webech preslo k virtualum cca. 600.000 zakazniku (SIM), z toho minimalne 300.000 ma Bleskmobil, 100.000 ma Mobil.cz, mozna 50.000 ma Tescomobil, CEZ mobil a Kaktus zacali pred 14 dny a dle vseho muzou mit dohromady 10.000 zakazniku. Kolik zbyva na ostatni? Malo! nedivim se teda, ze Voocall neustale meni ceny, protoze se zoufale snazi trefit se do zajmu zakazniku, ale muj nazor je, ze s tou velkoobchodni nabidkou, kterou ma, nemuze nejaky velky pocet lidi oslovit. Myslim si, ze jeste chvili bude ten boom trvat a pak to jednotlivy virtualove zabali a skonci. Voocall, Odorik, Ha-loo, Fayn a par dalsich maji tu vyhodu, ze jsou zavedeni VOIP operatori, kteri sve misto na trhu stale maji, ceny za VOIP jsou porad o dost nizsi, takze asi budou stale GSM sluzby nabizet hlavne pro sve VOIP zakazniky, ale bude to minorita.

Já ten Voocall docela sleduju, občas používám jejich callback - v době před virtuálama, kdy ceny na předplacenkách byly 5-7 Kč/min nabízeli 3.9 Kč/min, pak 2.0 Kč/min a teď 1.1 Kč/min - pořád mluvím o callbacku. Obecně s nima byla spokojenost.

Proto jsem je sledoval víc od doby, co si přibrali i další služby jako virtuál. Takže vím a kroutím hlavou, proč ty tarify pořád mění (mimochodem, tento týden zvedli cenu volání ze 1.69 na 1.90 Kč/min a cenu za SMS ze 1.25 na 1.50 u všech tarifů).

nedivim se teda, ze Voocall neustale meni ceny, protoze se zoufale snazi trefit se do zajmu zakazniku, ale muj nazor je, ze s tou velkoobchodni nabidkou, kterou ma, nemuze nejaky velky pocet lidi oslovit

To by dávalo smysl, co píšeš. Možná je to pro ně větší sousto než si mysleli. Budu to sledovat dál.