Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s RAM ( Nainstalovana 12GB , Pouzitelna 6GB)

Zdravim.
Mam problem. Mam zakladnu dosku ASUS p7p55d a povodne som v nej mal 2x2gb ram 1333mhz, no vo vlastnostiach pocitaca mi pisalo 4gb naistalovane a len 2GB pouzitelne. Niekde soms a docital ze problem sa vyriesil zaplnenim vsetkych 4 slotov a tak som si dokupil 2x4GB 1333mhz ram. Bohuzial problem sa nevyriesil. Mam 12GB a pouzitelne su len 6GB.

Dalsia vec je taka, ze ak ramky dam do inych slotov, tak sa mi nenabootuje pc.....

Neviem v com je problem.

Bol by som vdacny za radu.

PS: PCU ID/Z mi ukazuje ze mam 4kusy ram. prvy slot mam 4Gb druhy 2GB treti 4GB stvrty 2GB a vypisuje mi ze su single channel aj ked su to dual channel.

Dakujem vopred.

Tak ja som musel dat svoje 2X2GB an reklamaciu a menil som zakladnu dosku .... a tak som si vravel ze kedze mam 2x2gb tak mi poslu znova 2x2GB po reklamaci a zatial si kupim nove 2x2GB..... a oni mi dosli z reklamacie 2x4GB kity. Bez tych kitov mi ukazuje 4Gb ram pouzitelne 2GB. Samotne 2x4GB mi nenabootuje... Cital som an forach ze u tychto zakl. dosiek to robi problemy a nenasiel som rady.... tak preto sa obraciam prave na tento web.

Skusal som, ale vobec m inenabootuje pc. Musiel som sa s tym vcera hrajkat asi pol hodinu pokial som ich nakombinoval aby sa spustili. Najzvlastnejsie na tom je ze keby ich aj teraz vypojim a znova napojim rovnako, tak nieje iste ci sa mi pc nabootuje.

Fakt neviem v com je problem.

S timto mam take problem.tobe to aspon vidi 4moduly. Mam tu znameho a tam odvarili pin u ram a mam locit ze ten ram radic je v cpu trochu liznuty. Mozna bude i cesta na desce. Chova se to dosti zahadne. 2x4GB 1600kingston.
Mam ztoho pocit ze v techto verzich cpu je radic takovy trochu nachylne citlivy :-)
S 1 modulem ok. Dam dva a jaka se mu chce. Anebo si taky po chvili restartuje a pak zas pohodicka.

Tak postupne - dej tam posledni verzi BIOSu. Ale radeji bych se podival primo na tu desku, ne, co mi nahlasi nejaky SW.
Spis mi to pripada, ze ti nejedou banky bud A1 + A2 nebo B1 + B2...coz by odpovidalo i tomu souctu velikosti RAM. Takze tipuji vadny MB...
edit: jeste koukam do manualu na strane 2-24. Co to tlacitko/kontrolka MemOK..? Zkousel`s..?

ANO, pei kazdom prehodeni som to tlacidlo pouzil. Aj v tomto poradi bolo nahodene.

PS: V jednu chvilu mi pariklad nabehlo ze mi idu obe 2ky. Ked som dodal jendu 4ku tak mi pisalo ze su aninstalovane 8gb ale pouzitelne len 2Gb. ked som dal prec 4Ku znova mi to vypisalo ze mam 4gb pouiztelne zo 4och.

mam verziu V2.61 , do biosu sam velmi nerozuiem. Zistil som len verziu.
Ohladom tej kontrolky. Ona chvilk upoblikala a ked sa nabootoval pc tak zhasla
Vtedy ked sa nebootoval tak blikala a neprestala blikat. Zmenila sa len intezita , zacala blikat vo vacsiej frekvencii.

Nakoniec soms a k tomu dopracoval a Ked dam disabled tak mi to dava puzitelnyhc uz len 3,5gb

neviem vcom je problem, ale robi to viac ludom s prave touto zakl. doskou. Niekomu vraj pomohlo dat nizsiu verziu biosu. neviem co je na tom pravdy.