Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem The Bat!

Zdravím,
celou dobu jsem používal thunderbird a teď mám možnost přejít na the bat!.
Při nastavování jsem ale narazil na problém. V Thunderbirdu používám
doplněk Correct Identity, který podle příjemce vybere vhodný smtp účet,
který potom použije k odeslání a zpráva se tváří, jako by byla od toho
uživatele. The Bat toto ale nenabízí, můžu si pouze vybrat pro celou složku
jeden smtp server, ale já potřebuji na základě "to:" hlavičky, aby sám
použil správný. Například přijde mi email, který má v to: panx@seznam.cz
a dalsi email to:lubos@gmail.com tyto emaily mi oba přijdou do složky
inbox pod účet lubos@gmail.com A já potřebuji, když dám reply, tak aby
se pokaždé nevložil odesílatel lubos@gmail.com, ale bud panx@seznam.cz
nebo lubos@gmail.com pokud je v to: uveden. Našel jsem, že se dá použít
šablona %From="%OTONAME", ale v hlavičce se pořád objevuje původní
emailová adresa tj. lubos@gmail.com. Thunderbird tohle nedělá a zobrazí
se v hlavičce jako bych odpovídal přímo z adresy panx@seznam.cz, kdezto
u batu je v hlavicce uveden sender jako lubos.
Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je něco takového možné udělat v Batu,
bez toho abych každý email filtroval do zvláštní složky a až pro ni
nastavil pevný jeden smtp server.

V TheBat se to resim trosku jinak. Mam nekolik uctu, ktere se preposilaji na jeden ucet a z nej mi to chodi do TheBat.
V TheBat se mi to radi do slozek na zaklade filtru, ze komu obsahuje treba jmeno uctu. Kazda slozka pak umoznuje nastavit identitu, pod kterou to chci odesilat.

Tak já si zprávy filtruji vzhledem k předmětu do složek, ve kterých
jsou zase emaily s různorodým to: buď lubos@gmail.com nebo panx@seznam.cz.
Při použití %FROM="%OTOADDR" v šabloně se email tváří jako, že je opravdu
odesílán z adresy panx@seznam.cz, ale google vkládá do hlavičky svoje
pole a to Sender, kde je uveden gmail ucet a dale return-path. Path se
dá změnit v šabloně, takže hlavní problém zůstává sender hlavička emailu.
Protože už se mi stalo, že někteří emailoví klienti místo from emailu
použijí email ze sender. Mě by zajímalo, zda se dá identita přiřadit
přímo ke zprávě. Ve filtrech jsem bohužel takovou možnost nenašel.

Vím, že si jde ručně vybírat identitu, to jsem už také zkoušel, ale to není
zrovna to, co bych chtěl. Budu muset zůstat u Thunderbirdu a oželet
vestavěné možnosti filtrování a šablon. Třeba objevím doplněk pro
Thunderbird alespoň s částí funkčností The Batu. Snad to do budoucna
vývojáři přidají a já budu moct přejít.
Díky moc za snahu,
lubos12