Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Outlook 2010 x64 - Problém s protokolem IMAP

Dobrý den,

po opětovné instalaci Office 2010 x64 včetně aktualizací nastal problém s Outlookem a jeho použitím protokolu IMAP.

Pokud se pokusím založit libovolný přístup k emailu v internetu skrze protokol IMAP, objeví se po stisknutí tlačítka dokončit chybová hláška:

Nelze vytvořit úložiště IMAP

A hned po ní následuje druhá:

Při hledání jedné z položek nutných k provedení této operace došlo k chybě. Položka byla pravděpodobně odstraněna.

Účet se vytvoří, ale není schopen jakkoliv pracovat, synchronizovat atd. Při novém spuštění Outlooku je okno programu asi 2 minuty neaktivní a až poté je s ním možné pracovat. Při operaci Odeslat a přijmout nastává následující chyba:

Úkol Synchronizují se odebírané složky pro účet xx@yy.zz. ohlásil chybu (0x800CCC0E): Aplikace Outlook nemůže synchronizovat odebírané složky pro účet xx@yy.zz. Chyba: K serveru se nelze připojit. Pokud se tato zpráva bude zobrazovat i nadále, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele internetových služeb.

Pokud se podívám do nastavení účtu, je zajímavé, že Outlook vytvoří několik datových souborů k tomuto účtu (vždy je odliší tím, že za název v podobě emailové adresy vloží pořadové číslo v závorce - např. xx@yy.zz(5).pst). Takto to funguje u různých poskytovatelů (seznam, gmail, yahoo atd.) a vždy jen s IMAP protokolem. Účty přes POP3 fungují normálně.

Zkoušel jsem vyhledat řešení už několikátým dnem, ale na nic jsem nepřišel. Moc prosím o vaši pomoc.

Děkuji moc!

m.

Děkuju moc za ochotu.

tyto soubory se týkají protokolu MAPI (hotmail.com ; outlook.com) a ten funguje v pořádku. Po jejich přejmenování mně Outlook nabízí upgrade Hotmail Connectoru, který je už nainstalovaný. Zkoušel jsem najít podobné soubory pro IMAP (imap*.inf) ale žádný takový neexistuje.

m.