Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reatogo jako kompletní náhrada za WinXP

Přiznávám, titulek je trošku nadsazen, ale... však uvidíte.

Dovolil bych si upozornit na svůj článek o úpravě Reatogo pro konkrétní HW (noťas Asus A6JC). Reatogo je live verze WinXP, která kromě jinýho může bootovat i z pevnýho disku.

Vím že jsem do poradny už nějaký info o Reatogo dával, ale pro představu, co se dá s Reatogo reálně udělat: http://www.craftcom.net/05_ovladace/reatogo_sdi_asu s.htm (je to komplet česky a slovensky).

Pavel

Ten titulek je imho (j.) HODNE nadsazen, jestli jsem to dobre pochopil, tak jsou proste obycejny XP, ktery si musim koupit, abych si z nich vytvoril live verzi... ne?
Trosku jsem se zaradoval, ze to je nejak drasticky vylepseny ReactOS, ze by uz mohl treba i fungovat pro domaci pouziti, ale to jsem se spletl:-(

Ted nevim jak u XP, ale u Visty MS prohlasil, ze jestlize chce majitel nainstalovat do Virtualniho prostredi svoji legalne nabytou verzi OS, kterou ma nainstalovanou na fyzickem stroji, tak si musi koupit pro virtualni stroj jeste jednu licenci, tedy ze neni mozne na jeden fyzicky stejny hw dvakrat nainstalovat a soubezne pouzivat produkt s timtez product key.
Ale jak je to u te Live verze, to vazne nevim.

Autor původního projektu (BartPE) Bart L. - www.nu2.nu tyhle problémy řešil už dávno. Podle toho co jsem pochopil a pochytil mu hoši z MS udělali "bububu, zavři krám", ale on jim na základě jejich vlastní licence vysvětlil, že v jistých případech je to legální. A hoši z MS mu dali pokoj, teď už ho neotravujou.

BartPE/UBCD4Win/Reatogo používá "celej svět". Vychází o nich články (i třeba v českým CHIPu). To by MS už dávno zatrhl. Všechno se probírá i na legálních fórech kde jsou velmi hákliví na warez...

Pavel

Ty nevíš, ale já vím. Podívej se někdy na forums co vše se dá v live verzi zprovoznit.

Jistě na to můžeš mít jinej názor než já, to mi nevadí. Já sem ale nedával nějaký "obecný marketingový kecy", ale vlastní konkrétní článek s konkrétními možnostmi, čeho všeho se dá s Reatogo dosáhnout.

Pavel

Zdar Pavle, je vidět, že sis s tím pořádně pohrál. Potřeboval bych poradit, jak upravit už hotové live CD Windows. Mám ho stažené z netu, iso má přes 600 MB a je opravdu moc pěkné, ikony z Visty, hodně programů, prostě vymazlené. Určitě je to Reatogo, protože BartPE vypadá o dost střídměji. Jenže má podporu jen pro ENG klávesnici. Chtěl bych doplnit českou, ale nevím, jaké soubory a kam mám v tom iso přidat. Vzal bych je buď ze svojí české instalačky nebo z instalace na disku, kterou mám legálně a zaplacenou. To by snad mohlo odvrátit případné pochyby o legálnosti používání tohohle staženého CD. Obojí (live i instal) najednou používat nemá smysl. Asi bych mohl tvořit vlastní CD úplně od začátku, ale proč mrhat energií, když už je to hotové a tak pěkně, jak bych to určitě hned napoprvé nesvedl. Taky mám pocit, že úplně kompletní Reatogo není free.
Věděl bys tedy, jak přidat podporu české klávesnice? To by mi stačilo ke spokojenosti. Firewall přidávat asi nebudu, na browsení mám jiný aparát.

Ahoj,

Mám ho stažené z netu...

Technicky v tom sice rozdíl není, ale řekl bych, že tohle je nelegální. Na jeho "vytvoření" bylo použito instalační CD k WinXP, ke kterým nemáš licenci. No ale na to ses neptal, viď?

Jenže má podporu jen pro ENG klávesnici. Chtěl bych doplnit českou, ...

Tohle nepůjde. Info o klávesnici je i v registrech, nevím jak bys to tam přidával, taky asi bude potřeba pár systémovejch souborů a ty český fonty. Můj názor je, že to udělat nejde.

Taky mám pocit, že úplně kompletní Reatogo není free.

Už delší dobu je komplet free.

Pavel