Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - jak spojit data ze dvou souborů?

Prosím poraďte mi, jak provést následující operaci :-)
Mám dva soubory xls:
V souboru adresy.xls jsou data ve sloupečcích NázevFirmy Adresa
V souboru cisla.xls jsou data ve sloupečcích NázevFirmy IČO DIČ
Z těch souborů potřebuju udělat jeden soubor dejme tomu firmy.xls , ale ta data potřebuju doplnit tak, aby vzniklý soubor měl sloupečky Název firmy Adresa IČO DIČ

Problém je v tom, že některé firmy jsou uvedené jen v jednom souboru, jiné v druhém souboru a některé firmy v obou. Potřebuju tedy dostat dostupné údaje o každé firmě na jeden řádek toho spojeného souboru. Pokud je jedna firma v obou seznamech, je její název uveden zcela shodně. Netuším, jak to udělat v excelu. Můžete mi prosím poradit? Nejlépe stylem pro BFU :-[

PS: Ve skutečnosti jde o mnohem složitější problém, ale nechci to tady komplikovat. To výše uvedené je zjednodušený modelový příklad. Pokud mi poradíte, budu už vědět, jak řešit to složitější, co mě teď trápí.

Předem děkuju všem za snahu, moc byste mi pomohli! :beer:

stáhnout ten jejich ExcelAsistent, je fakt dobrý.

Už jsem si ho stáhla a nainstalovala, díky za tip :beer: Vypadá zajímavě, jde mi hlava kolem z toho, co všechno umí. Zatím mám pocit, že toho umí 10x víc, než budu kdy potřebovat, ale to platí o celém Excelu - zdaleka nevyužívám všechny funkce toho chytrého SW :-)