Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hromadné přejmenování

Moc bych poprosil o radu s hromadným přejmenováním.

Mám spoustu adresářů a v nich několik souborů. Potřeboval bych přenést název adrešáře, a jím pojmenovat jeden soubor s konkrétní příponou v adresáři. Soubor s touto příponou je vždy v adresáři pouze jeden. Ve finále bych potřeboval změni i tu příponu.

Uvedu příklad, viz. obrázek. Potřebuji vždy přenést název adresáře a jím vždy pojmenovat soubor 00000000.000 který je v adresáři.

Následně potřebuji změnit příponu .000 na .pdf

Je toto vůbec nějak možné?

Total Commander

Zobrazit - vlastni filtr - *.000

CTRL-B

CTRL-A

CTRL-M

maska prejmenovani - tc - cesta

vymazes z toho \

spustis

pak to prejmenujes jen jeste jednou, s tim, ze odeberes cestu pred posledni slozkou, kterou tam chces nechat

(myslim FreeCommander to umi prejmenovat jeste jednoduseji, ale ja ho moc nepouzivam, teda by mi navod trval dele :-))

Powershell

Příklad (one-liner) - přejmenová mp3 soubory na parentfolder_jmenosouboru

get-childitem . -include *.mp3 -recurse -force |select fullname,name,@{n="parentdirectory";e={$_.fullname |split-path -parent |split-path -leaf}} |%{rename-item $_.fullname -NewName ($_.parentdirectory + '_' + $_.name) -whatif}

.. uprava: přidán -whatif .. aby script nebyl hned při prvním spuštění destruktivní :)