Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Orezanie obrázku

Prosím vás mohol by mi niekto poradiť ako by som mohol..najlepšie v Photoshope orezať obrázok ?
Chcem zostrihať jeden obrázok ktorý by som rozdelil na profilovú a titulnú fotku s presnosťou na pixel.
Nejaký návod, alebo odkaz na postup. Ďakujem za každú vrúcnu odpoveď

S jednorazovým orezom nemám problém, tam je to len otázka zadaných hodnôt a potrebnej oblasti obrázku. Ja si neviem rady s obrázkom ktorý chcem rozdeliť podľa prílohy na profilovú fotku a pozadie tak, že sa budú skladať z jedného a toho istého obrázku a cez rámček budú do seba zapadať (viď prílohu). Tak počas písania som našiel riešenie :
http://timelinecoverbanner.com/11/paper-texture-fa cebook-timeline-banner-background//#
Jednoduchý nástroj ktorý celý strih urobil za mňa, neviem ako by som to robil v Phothoshope.

Za pomoc Ďakujem

Photoshop nemám, používám PaintShopPro, ale předpokládám, že to bude podobné. Vybereš jednu část obrázku, pak zkopíruješ do schránky Ctrl+C, vložíš jako nový obrázek Ctrl+V a uložíš. Pak v tom původním obrázku dáš "Invertovat výběr", tím se ti označí zbytek obrázku, opět Ctrl+C, Ctrl+V a uložit. Z jednoho obrázku vzniknou dva nové obrázky, které budou navazovat s přesností na pixel.

Neodpustím si rejpnutí - vždycky se musím smát naivitě, když si někdo myslí, že když použije (ukradne) nejlepší/nejdražší program, dosáhne nejlepších výsledků. Ale ono jde spíš o to, jak dotyčný umí program ovládat...