Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router zapojený do modemu + šíření wi-fi signálu

Zdravím,
mám tu takový problém, který netuším, jak vyřešit. Nejlepší asi bude to celé popsat.
Mám doma internet přes wi-fi. Ve měste je vysílač, na baráku mám přijímač, z toho vede kabel do zásuvkového adaptéru a z něho do mého TP-link routeru.
Z tohoto TPlinku vede LAN kabel k sousedovi o patro níž, který se mnou sdílí net. Když kabel zapojí do notebooku, vše funguje.

Ovšem před nedávnem se stalo to, že chtěl mít v bytě wifi, jeho švagr mu donesl MODEM Huawei EchoLife HG520i, zapojili ten LAN kabel do toho MODEMU, provedli nějaká nastavení a net prý fungoval, jenže já teď přijel domů a net mi nefungoval, tak jsem restartoval router, nic, tak jsem odpojil ten LAN kabel, co vede k sousedovi a začalo to fungovat.
Problém tedy v tom modemu, vlastně mě překvapuje, že jemu ten internet doma fungoval.

Můj dotaz zní: Lze ten modem Huawei nastavit tak, aby sousedovi doma fungoval jako obyčejná anténa a nezpůsoboval výpadek internetu o mě doma?
Pokud ne, můžete mi prosím doporučit, co by si měl soused pořídit, aby to toho mohl cvaknout ten LAN kabel, co vede ode mě z bytu a měl wi-fi pokrytí i u sebe doma? (moje wi-fi tam z bytu nedosáhne)

Díky

Ten problém tkví nejspíše v tom, že soused a jeho kamarád na tom DSL routeru nevypnuli DHCP server. Proto dostáváš naprosto nesmyslné IP adresy a hlavně nejspíše výchozí bránu, která nikam nevede.

Když soused připojí ten huhňawej do LAN portu a vypne mu DHCP server, tak to všechno začne fungovat.

Můj dotaz zní: Lze ten modem Huawei nastavit tak, aby sousedovi doma fungoval jako obyčejná anténa a nezpůsoboval výpadek internetu o mě doma?

Ano jde. Ale je potřeba dát pozor na některé věci, především na IP adresu, kterou se přihlašuješ do modemu a jakou do Huaweie. Huavei má 10.0.0.138. pokud má tvlůj Tplink stejnou je problém. V Huaweii to změnit nejde!!
Pak by Huawei neměl přidělovat IP adresy, tedy vypnout u něj DHCP.

Jasně, první krok tedy teď bude, že půjdu k sousedovi a zakážu mu ten dhcp server.
Vím, že už je to jak u blbejch, ale dnes jsem se rozhodl ke změně poskytovatele netu...tam nastane změna.
Žádná krabice na baráku, pojede to přes tel. linku (ADSL od O2?). Tam naopak nejde (alespoň si myslím) použít ten můj router, ale musím mít modem. Shodou okolností mám ten samý Huawei jako soused. Tam pak budu potřebovat řešit zapojení Huaweie do Huaweie :D Bude také stačit u něj zakázat jen to dhcp?