Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak používat TeamViewer pro ovládání jednoho počítače z druhého v lokální síti?

Pochválen buď Pán Ježíš Kristus.

Dobrý den, přátelé. Dostal jsem za úkol udělat tuto věc:

Máme dva počítače, jeden malý a výkonný, s displejem 13,3 palce s rozlišení 1366×768. Druhý je málo výkonný, ale je větší, a hlavně s displejem s nižším dpi, takže je na něm všechno líp vidět, bude na tom dělat kolega, co hůř vidí.

A jde o to, aby se z toho většího počítače připojil na ten menší, protože ten větší je málo výkonný, ale má displej vhodný na práci pro člověka se slabším zrakem.

Našel jsem program TeamViewer, ale ten lze použít jenom přes internet, a občas ty počítače nejsou na internetu. Ale je možné je připojit na stejnou wifi pomocí access pointu vytvořeného z android mobilu. Takže je potřeba, aby to fungovalo, i když počítače nebudou na internetu (ale vždy budou fyzicky u sebe). Ale každý z nich má wifi kartu.

Zaplať Vám Pán Bůh za každou radu.

Kecas blbosti, lcd maju rovnake dpi, ak ma niekto problemy so zrakom jedine, co si potrebuje nastavit je spravne rozlisenie. To ako to chces ty je pomerne velky eskamotersky kusok s neistym vysledkom.
Pokial mi tvrdis, ze ti nejako pomoze pripadny rozdiel v PPI displejov (ktory nebude ziadny alebo len minimalny) tak to tvrdis zle.
Nemyl si pojmy s dojmami, nastav spravne rozlisenie slabozrakemu kolegovi a budete vsetci happy.
Btw Windows OS maju nastroj zvany lupa, ktory sluzi na citanie horsie viditelnych blokov.

Jak můžou mít stejné dpi?

Například starý dell 14,1 palce, rozlišení 1024x768, mi vychází: odm(1024*1024+768*768) = 1280.

1280 / 14,1 = 90,8

Zatímco takový novější notebook 17,3 palce, rozlišení 1600x900 vychází stejnou metodikou na 106.

A to už starší člověk pozná. Ani nějaký kompromis v podobě 15,6 a rozlišení 1366#768 nepomůže, i to můj kolega pozná a bolí ho z toho oči.

To je zaujimave, ze hore tvrdis nieco ine, ze vacsi nb ma nizsie DPI a tu si to vypocitas opacne.
NB mozu mat od vyrobcu naozaj rozny raster, ale je to skor vynimka.
90.8 je PPI (pixel par inch) len tak mimochodom, co nie je celkom to iste ako DPI.
KOlegu bolia oci z rozdielneho rastru? Ja mam pomerne citlive oci a naozaj ma z toho nebolia a nepocul som, zeby niekoho boleli. Mam kopec zakaznikovi starsich ludi a vsetkym ordinujem to iste, ak uz nie znizenie rozlisenia tak zvacsenie pisam v prehliadaci, ci textovom editore, velmi tazko postihnutym sluzi vyborne lupa.
Kolegu nemaju z coho boliet oci, okrem toho, keby zvolil rozlisenie, ktore bude nanho privysoke a zbytocne si ich velmi namahal. Na 99% ho urcite nebolia z ineho rastru, takze byt tebou zaexperimentujem skor s tym rozlisenim (pozor na pomery stran).
Edit: Praveze pri remote desktopoch sa robi s nizsim rozlisenim, nizsou farebnou hlbkou a napariklad sa neprenasa video 1:1 kvoli narokom na traffic, takze tym, ze ho hodis na remote desktop mu tie oci este viac dodzubes.

Netvrdím nic jiné, jenom Ty to nestíháš sledovat. Hore tvrdím, že větší notebook, tedy 14 palců s rozlišením 1024x768 má nižší rozlišení než ten náš výkonný 13 palcový s rozlišením 1366x768. Což je pravda.

Pak tvrdím, že větší notebook, příkladmo 17,3 palce, rozlišení 1600x900 vychází dpi stejnou metodikou na 106, což je víc, než 91 u toho 14,1 palcového. Což je taky pravda. Nevidím rozpor.

Prostě kolegu u jednoho notebooku oči bolí, u druhého ne, když jsme to různé střídali a vylučovali faktory, což jsem sem samozřejmě pro zjednodušení nepsal, ukázalo se zásadním faktorem právě to dpi a nic jiného, takže k tomuhle už se nebudu vyjadřovat, je to zbytečné. Ale skutečně to máme promyšlené. A problém je v tom, že dnes nelze koupit nový notebook s nízkým dpi displeje, proto to zamotané řešení.

Kolega by s tym mal ist do TV, ze mu vysoke PPI (nie DPI) sposobuje bolesti oci, pretoze to nedava logiku, takze je to blbost.
Chybu ste spravili, ze ked ste hladali vinnika urcili ste nespravneho, takze PPI to v ziadnom pripade nebude.
Navyse velkost rastru je tak mala a rozdiel pixelov na sirku a vysku tak malicky, ze to proste nema sancu zbadat. Verim, ze ked ho mu dam 10 monitorov na slepy test neuhadne ten, ktory ma ine PPI.

To teda jedno není, protože na 10000 km bych musel použít internet a tudíž ty různé omezení kvůli omezené šířce pásma, zatímco na 1 metr můžu použít lan a tudíž vysokou kvalitu přenosu. Proč máte všichni pořád potřebu dělat tu z lidí hlupáky?

A k tomu editu, tam se právě kvalita moc redukovat nebude, protože se to bude odehrávat na lan, nikoli po internetu. Navíc tam nepoběží žádné graficky náročné aplikace, ale de facto pouze práce s textem, takže předpokládám, že zrovna to má to připojení k vzdálené ploše nějak rozumně optimalizované.