Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD monitor

Dobrý den. Koupil jsem nový monitor k počítači. Nainstaloval jeho ovládače a přesto se mi písmo trochu rozmazává. Je jiné než u klasického monitoru. Poradíte mi co s tím, prosím.

Ono je to tym, ze si spravil chybu. Pri dnesnych cenach nema absolutne ziadny zmysel siahat po 17" LCD ale rovno prejst na 19". Za prve sa ti to nebude zdat tak male lebo rozlisenie je rovnake len sa ti zobrazi na vacsej ploche. Za druhe cenovy rozdiel medzi rovnakymi modelmi od tej istej firmy byva cca 1500 v neprospech 19" co je podla mna dost minimalne vzhladom na celkovu cenu. V tvojom pripade si mal siahnut po modely 910N.
Inak radim ti pockat ono ked clovek prechadza z klasickeho crt na lcd za prve farby sa mu zdaju ine a aj to rozlisenie matie trosku mozog ale casom si na to drviva vacsina ludi zvylne. Ak napriek tomu mas problemy s tym, ze je vsetko male musis bohuzial pouzit nenativne rozlisenie 1024x768 s tym, ze obraz budes mat deformovany.

pokud to grafická karta dovolí, může být rozumným kompromisem rozlišení 1152xcosi - nebude to ani moc malé, ani moc rozmazané.

navíc jsem pro vypnout funkci clear type a podobné rozmazávací paskvily: plocha / vlastnosti / vzhled / efekty / zrušit: používat metodu vyhlazování hran rastrových písem

zvětšení systémových fontů je tu: plocha / vlastnosti / nastavení / upřesnit / nastavení dpi
(ale s některými programy a jejich menu je zvětšený font nepoužitelný, zkus)