Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zararovaný soubor - Velká velikost po rozbalení?

Zdravím,
Chtěl jsem se zeptat jak je možný že soubor(hra) v zararovaném stavu měla 76MB, a po vytáhnutí z raru se rozdělala na 15GB. Myslel jsem že to tak moc zredukovat nejde aspon se mi to nikdy nepodařilo je nato nějaký speciální program abych takto zmenšil soubor?

ale prd.

Záleží jaké jsou tam informace.

Krásný příklad: 10000x10000 BMP jednolitá barva s nápisem AZOR
286 MEGA
Po komrpimaci:
273kB

ověření: azor.rar

Proč?
Protože až na nápis azor jsou tam samé FF/nuly a to se dá matematicky kurva dobře popsat, v lidské řeči je zbytek obrázku: 10000xFF doleva a dolu 9500x

Matematicky:
LZW

viz muj příspěvek, pravděpodobně tam budou jednolité textury apod. Které jsou určené pro rychlé načtení do paměti a nejsou komplikované nebo mají opakující se patern. Jsou velké, tak aby se nemuseli online při načítání/hraní upravovat ale mají opakující se informace.