Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aplikace si berou nastavení z výchozí tiskárny, velký problém!

Nazdar profíci. Asi před měsícem a něco (přesně nedokážu odhadnout příčinu, jestli update, či jiný zásah, nebo vlastnost, jen si toho nikdo nevšiml), jsme zaznamenali problémy s tiskem - Tisk mimo okraj, stránkování atd..

Po bližší expertíze jsem zjistil. Že 99% aplikací si bere při jejich spuštění tiskové vlastnosti z výchozí tiskárny. No a to je průser :)
Jelikož většina lidí má jako výchozí jehličku Epson - FX890, a tam musí skrz správné stránkování být nastavený papír Fanfold, tak tisky chodí na ni jako Letter, a když jako Letter ten samý uživatel pošle tisk na Laserovku (HP), tak ta se tak snaží i tlačit, takže tiskne mimo hranice tisku, atd..

Ve chvíli kdy je jako výchozí tiskárna nějaká s formátem A4 tak samo na všechny A4 jede vše OK.

Změna výchozí tiskárny není možná, a ruční výběr formátu před každým tiskem dokumentu též ne.
Tuší někdo oč jde? jak problém vyřešit a zda-li se jedná tedy o vlastnost, či chybu, či update?

Děkuji všem za tipy, rady. Ne spekulace a prosím pouze odborníky k tématu.
Jenom podotýkám, že netřeba řešit model tiskárny či drivery.
Děkuji

Testováno na Winserver (terminálové prostředí), WinXP, Win7, všude to samé

je to chyba aplikace, která nepřekreslí stránku podle ručně přenastavené tiskárny a jejího papíru. Viděl jsem tenhle problém u Heliosu

Řešení:
1. přegenerovat náhled stránky
2. zvolit tiskárnu předtím, než se vykreslí náhled tisku
3. pokud to program umožňuje, nastavit výchozí tisk dané tiskové sestavy v něm (např. Helios, Pohoda apod. to umí)
4. nastavit v "chytřejších" tiskárnách a jejich ovladačích (laserky) možnost automatického zmenšení/zvětšení tisku. Výstup pak bude krapet menší, ale bude tam vše.

Aplikace hlavně balík Office (Word, Excel, Outlook), dále Acrobat. V ovladačích sice přizpůsobit na A4 lze, ale výstup je příšerný vzhledem ke zmenšení a neni možné tak dát zákazníkovi nabídku, či fakturu.
A u zmíněných aplikací se tiskárna volí až před tiskem. A měnit výchozí tiskárnu mezi tisky (třeba cca 50x za den), opravdu není řešení.
Ale zatím díky

a můžu poprosit o nastavení, které máš namysli?, třeba ve Wordu?

edt :
Divné, teď to znovu testuji, a teď se to třeba až na excel při nových dokumentech mění formát stránky, ale zatím otestováno jen pod Winsrv, ale nic jsem neměnil
Pokud by šel v aplikacích napevno nastavit formát, který by se vždy uplatňoval pokud nebude ručně změněn nehledě na nastavení tiskárny, tak by to bylo fajn. Ale nevím

edt2 : ve Virtuálce testuji na Wordpadu, a tam se to chová opět špatně

Nevím jestli jsi četl první příspěvek, ale psal jsem, že není řešení u každého tištěného dokumentu kontrolovat, či ručně nastavovat formát z letter na A4. A i když word sem tam zafunguje tak Excel opravdu nikoliv. Jde vidět že si třeba kraje nějak upraví při přepnutí tiskárny, ale nenastránkuje.

Správně při změně tiskárny by se tyto preference měli změnit, tak se ale neděje. Takže jak, ooo všemocný bože.

omg!

globálnější řešení neexistuje. Pokud aplikace spoléhá na default printer a zároveň při změně tiskárny automaticky nepřerastruje výstup, tak systémové řešení neexistuje. Jednoduše bys musel zajistit po změně tiskárny aktualizaci náhledu. Pak to bude fungovat.

Nebo použít jiný postup, viz můj první post.

Asi Ti to nepomoze, ale clovek starsieho data vyroby, pamata len jeden OS, ktory pouzival jeden "driver" (ovladac) na zobrazenie na obrazovke a aj na vystup tlace (tisku), tam nebol problem ze vidis nieco ine ako vytlacis.

Bol to Next (NeXTSTEP, also written NeXTstep, NeXTStep, and NEXTSTEP) od Steve Jobs, ked odisiel od "Jablka"
http://en.wikipedia.org/wiki/NeXT#1987.E2.80.93199 3:_NeXT_Computer
NeXTSTEP

Windows, Linux, ale aj dalsia haved dosnes ma drivery na obrazovku (display) a na tlaciaren (tiskarnu) od roznych vyrobcov, takze sa niekedy divis co si vytlacil.

NeXTSTEP (pre pamatnikov) bol nadcasovy a revolucny (ano, s malou podporou aplikacii) a tak sa nerozsiril.
Napr. v domacich paskovych videorekorderoch sa presadil system VHS, aj ked boli na trhu podstatne lepsie technologie.
Ono stare zname "silnejsi pes je*be" a silny marketing neni vzdy prinos pre nove technologie a pre "pokrok ludstva".

P.S. (ked uz pamatnici), Bola "garazova". ktora vyvynula objektovo multimedialny system "BE" (BEOS) v roku 1994
Wikina pise:
BeOS
Ale kto chce najde, ze "Velky Bill". kupil sponzorujucu banku projektu BE a tym znicil konkurenciu.

Taky je svet.