Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem newsgroups klient

do dneska sli newsgroups mimo me, ale dnes jsem se rozhodl, ze bez nich dale nemuzu byt, proto muj dotaz zni jednoduse - doporucite mi nejakyho supr news klienta? je to uz hodne dlouho, co jsem chvilku pouzival xNews, ten mi vyhovoval, ale predpokladam, ze casy se zmenili a kdyby bylo neco lepsiho, vubec bych se nezlobil.

predem dik za reakce

?? dal sem si vyhledat cz.comp.lang.php a naslo mi to par serveru ale zadnej ceskej a zadnej s dobrym hodnocenim, asi delam neco blbe :-/

sem taky dost zmatenej z toho, jak newsgroups fungujou, jsou vsechny ty servery nak vzajemne propojeny, nebo ma kazdej svoje skupiny? nebo to funguje, jako treba irc, ze jsou ty servery spojeny do siti?