Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tisk dokumentu: šířka okrajů?

Měl bych praktickej dotaz. Mám dokument, jehož okraje jsou momentálně nastaveny takhle: horní a dolní na 1.4 cm a levý a pravý na 1.8 cm. Nebude to obecně dělat na tiskárnách problém? Nejsou ty okraje příliš malý, aby kvůli tomu nešel dokument vytisknout?

Děkuji,
Pavel

Mně se to zdá dostačující. Běžně tisknu s okraji 8 mm na všech stranách. Pokud by se ten tvůj tisk náhodou dostal do pc a do tiskárny, která potřebuje větší okraje, tak předpokládám, že by se uživateli objevila hláška, ať zvětší okraje.

bude to vyexportovaný do formátu PDF

Aha, tak to jsem nevěděla, z dotazu to nevyplývalo ;-)

Evičko, ty děláš věci kolem účetnictví, že jo?

Máš pravdu :-)

Mohla by ses mrknout na tohle vlákno, jestli tam není nějakej "daňovej zádrhel"

Už jsem se dívala, něco málo jsem tam připsala, ale nic výrazně přínosného. Vše podstatné už tam bylo řečeno dříve, se vším souhlasím. Pokud budeš ještě potřebovat, zkus se zase zeptat :-)

Jo, já vím, v dotazu to nebylo. Jde mi o to, že bych rád ponechal ty okraje tak jak jsou teď. Pokud by to ale mělo vadit (poté, co dokument vyexportuju do PDF), musel bych je už teď zvětšit. Chtěl jsem právě někoho, kdo s tím má zkušenosti, zda tyhle okraje nejsou problém.

Hned se tam kouknu. Díky.

Pavel

Tak tam dej pro jistotu všude 2 cm, to snad už musí zvládnout každá tiskárna, i ta nejobyčejnější ;-) Spíš mě teď napadá, jak bude PDF-ko vykreslovat taková jehličková tiskárna, kterou ještě leckdo má. Pěkně hlasitě a pomalu bude kreslit řádek po řádku :-D

Problém mi dělají obrázky. Když mám okraje 2 cm, vleze se mi na stránku jen jeden. Extrémně narůstá počet stran a nedá se to vyplnit smysluplným textem. Obrázky nechci ořezávat - nevypadalo by to hezky. Potřebuju ty okraje menší, aby se na stránku vlezly dva.

Pavel

P.S.: S tou jehličkovou to nebude problém. Prostě to bude jeden z obrazovky číst a druhej to bude psát. Bude to rychlejší :-)

okraje jsou momentálně nastaveny takhle: horní a dolní na 1.4 cm a levý a pravý na 1.8 cm.

Tak ty okraje nech, jak je máš. Až budeš to své dílo nabízet přes internet, uveď formát (PDF) a okraje, které jsi psal v úvodu. Kdo si to koupí, bude vědět, do čeho jde. Případným zájemcům s nějakou nešikovnou tiskárnou to můžeš na požádání přeformátovat.