Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha nainstalovaného systému + recovery

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda někdo náhodou nevíte o zálohovacím programu, který umí také zálohovat skryté recovery oddíly a je zdarma.

Případně je možné připojit HDD jako externí disk k druhému PC a pouze zkopírovat obsah HDD?

Děkuji za rady.

PS: Acronis po mně chtěl nějaký klíč, ten nemám a kvůli jedné až dvěma zálohám nepotřebuji kupovat plnou verzi nějakého programu.

Acronis není špatný v případě, že funguje. Může se stát, že u novějších počítačů nebude fungovat recovery CD (nenajde řadič) a pak by byla záloha na dvě věci.
Bitová kopie ve Windows fungovat bude i tam, kde mě Acronis nebo CloneZilla zklamaly.

Bitovou kopii jsem použil mnohokrát a problémy jsem nenašel. Podstatou je vytvoření VHD souboru (virtualni obraz pro každý oddíl) + nějaké pomocné XML soubory. Je pak třeba možné VHD připojit a použít ve virtuálním stroji nebo z něj dostat konkrétní soubory.

Tak free jedině CloneZilla. Vypálit, nabootovat. Pokusit se pochopit ovládání a připojení externího disku. Jinak CloneZilla zálohuje vše, tak jak máš, dá se i včetně MBR. Zálohují se buď pouze data (obsazený prostor) nebo "bitová kopie". Vše se dá nastavit.

Hlavně si zkus, zda bude fungovat recovery CD. CloneZilla, stejně jako Acronis nainstalovaná ve Windows ti zálohu udělá vždy. Ale na problém můžeš narazit u recovery CD, které ti ten nástroj vytvoří. A bez něj žádnou zálohu neobnovíš.