Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC

Zdravím,
nejsem zrovna nějaký expert na počítače a proto bych se chtěl zeptat, jestli níže uvedená sestava je zaprvé kompatibilní a zadruhé jestli není na trhu něco lepšího za stejnou cenu :)
Skříň jsem vybral se zdrojem dole.

Grafická karta:
http://www.alza.cz/gigabyte-n770oc-2gd-d434018.htm

Procesor:
http://www.alza.cz/intel-core-i5-3570k-d292078.htm

Ram: ( 2x )
http://www.alza.cz/corsair-8gb-ddr3-1600mhz-cl9-ve ngeance-xmp-d267684.htm

Zdroj:
ocz-zs-series-650w-d256334.htm

Základní deska:
http://www.alza.cz/msi-z77a-g43-gaming-d427937.htm

Předem děkuji za rady a připomínky.

Ja nic proti Radeonu nemám. Sám teď vlastním starou 5770 OC. Jenže ta už chudák nestačí a co vím tak jsem měl problémy ze staršími radeony a tak jsem si myslel že zelená bude lepší, ale mýlil jsem se. Co jsem teď zběžně četl, tak R9 překonávají zelenou a jsou i levnější. Takže po přezkoumání volím Radeon ! :D Jenom tu bude chtít 750 W zdroj :(

Jenom tu bude chtít 750 W zdroj :(

Ten údaj na stránkách prodejců je často nadhodnocen. A to z toho důvodu, že normální kupující nemá přehled o kvalitách zdrojů a nemá ani páru na co se zaměřit.
Tak tam radši šoupnou vyšší číslo "W", než aby pak řešili, že se to někdo snažil krmit 500W Evolveoem!
650W Seasonic bude mít i rezervu na taktování procesoru (pokud by to bylo v budoucnu potřeba).

Já jsem Vám svůj návrh poslal, pokud hodláte měnit komponenty jen podle vzhledu, tak tu končím, nerad někoho přemlouvám a odrazuji od kupování šmejdů.
Viž. skříň, napájecí kabel (který už u zdroje mimochodem je), paměti s vysokým chladičem (které asi nenacpete pod věžový chladič) a chybějící chladič k taktovacímu procesoru.

Toto bylo posláno ještě než jsem viděl váš příspěvek ! Vzhled je mi vcelku fuk. Napájecí kabel nevím kde se vzal protože vím že je to pitomost ho tam cpát když už je u zdroje. Tuhle paměť už mám jednu doma takže k ní dokupuji tuto a nebojte, vejde se akorát. Na procesor už mám připraven chladič Zalman.

AMD vydalo výkonné a momentálně nejvýhodnější grafiky a snížilo cenu o tisíce korun.
R9 280X je lehce výkonnější HD7970, která při svém vydání stála okolo 10.000Kč, teď tuto novou kartu seženete za 7 tisíc a nVidia prostě ničím nekonkuruje.
Jestli nVidia přijde s něčím novým a výhodnějším, budu samozřejmě schopen navrhovat i jejich grafické karty.

Cituji závěr a hodnocení

Ano, R9 280X není nová karta, ale je to Radeon HD 7970 GHz se vším všudy, včetně vylepšených luxusních edic. Pokud by se jednalo jen o sprosté přejmenování, bylo by to špatné. Jenže AMD tenhle vynikající model vzalo a nabídlo ho za dostupnou cenu. Tahle karta stojí o třetinu méně a je dnes za cenu pod 7 tisíc s drobnými zlepšeními v dokonale vyladěných nereferenčních edicích. A teď pár čísel:

AMD Radeon R9 280X stojí 6700 korun, přičemž GF GTX 770, která na ní výkonem nestačí (5-12% rozdíl), stojí ve srovnatelných provedeních přes 9 000 korun a GF GTX 780, která ji zase překonává o 6-12%, stojí přes 14 tisíc korun! Ano, počítáte správně. Za cenu jedné GTX 780 můžete mít dvě R9 280X do CrossFire, klidně v těch lepších OC verzích ...

Je jasné, že pokud zákazníci nejsou úplný idioti, že GTX 770 a GTX 780 modely jsou v tuto chvíli neprodejné a budou muset s cenou výrazně, výrazně níže. Zatím ale žádné náznaky podobného kroku. Grafické modely AMD Radeon R9 280X nemají v tuto chvíli vedle sebe absolutně nic, čemu by se skutečně dalo říkat konkurence (výkonem je mezi GTX 770 a GTX 780, ale cenou výrazně levnější než oba tyto modely). Výběr je tedy velice jednoduchý a kdo si na naši radu s nákupem počkal, ten se dočkal :).

Zdroj citace: ddworld.cz