Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soubory v ICQ mi nejdou odeslat...

Dobrý den, měl jsem stažený program ICQ 5.1, kde jsem neměl žádné problémy (už si nepamatuju, odkud jsem ho stahoval), no a dnes jsem si stáhl ten samý program, ale na stránkách Atlas.cz, a když chci odeslat jakýkoliv soubor (mp3, obrázek), tak se mi ukáže chyba při odeslání zprávy, a že to mám zkusit později...
Je zajímavé, že některým uživatelům soubory pošlu, ale u některých se ukáže tato hláška...nevíte proč?

Zeptej se, jaké ICQ klienty používají ti uživatelé, u nichž to zlobí. Moje zkušenost je, že přenos souborů celkem funguje, pokud jsou na OBOU stranách originální ICQ klienti. Ale když má někdo alternativy (miranda, trilian, qip atd. - tak to někdy zlobí).

PS: Než se s tím trápit, pošli ten soubor raději emailem nebo pokud je to velké, tak přes nějakou úschovnu - edisk.cz , uschovna.cz

Velitel: :-D

a) Měli by být navzájem kompatibilní komunikátory - to je zajištěno jen v případě, že je Miranda + Miranda nebo
Trillian + Trillian, znám případy kdy dokáží spolu komunikovat i některé "jiné" komunikátory

b) Veřejná IP ! Většinou je vyžadováná veřejná IP příjemce. Pokud příjemce nemá veřejnou IP tak má smůlu.
V takovém případě nevadí pokud má odesilatel "neveřejnou".

Například u Skype to funguje skvěle vždy (myšlen bod b).