Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lan server

Ahoj všem. Chtěl bych si ujasnit domácí síť. Externí HDD bych chtěl mít v jiné místnosti a ovládat je wifi. Pochopil jsem dobře, že je musím mít zapojené do LAN serveru (např. i-tec LAN Server 4x USB 2.0 port), tento LAN server do wifi routeru a počítač by to přijímal a ovládal přes modem? Nebo je to jinak? Kdyby mi, prosím, mohl někdo poradit. Díky forjira.

kriste pane:

Tento síťový USB 2.0 server umožňuje jakémukoli počítači v síti sdílet USB tiskárnu, USB zařízení jako např. externí pevné disky, flash disky, čtečky paměťových karet, webové kamery, reproduktory, atd. Je kompatibilní se specifikací USB 2.0 a je vybaven Ethernet portem s automatickou detekcí buď pro 10Base-T, nebo 100Base-T sítě.

sdílet v síti několik otřesných shit-flashek, max rychlostí 11mbyte/s, to bude zážitek.
a usb tiskárna patří nanejvýš do jednočlenné domácnosti nebo do garáže k netbooku, už by na to konečně měli vydat zákon.

Něco jsem našel, ale to není pro mě řešení. Mám 5 ext. HDD s USB připojením (v počítači mám další 3), chtěl jsem je mít uloženy mimo PC a potřeboval jsem jen vědět, jestli je lze ovládat po domácí síti. Nepotřebuji žádnou zvláštní rychlost, nepotřebuji internet ani multimediální centrum k nim, jsou pouze na ukládání a zálohování souborů. Je to jen pro moji potřebu, žádné sdílení. Asi to nechám plavat.