Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno spam z poradna.net?!?!?!

Dobry den vsetkym.

Mam taku otazku na vsetkych uzivatelov poradna.net. A to ci aj vam prisiel spam, co sa tvaril (alebo skutocne bol?) z info@poradna.net. Je tam aj odkaz na "vlozeny prispevok" na moju otakzku, kde mam nastaveny odber reakcii, ale ziaden spam na poradna.net na udanom thread-e nie je.

Stalo sa to aj inym? cim to je a ako to riesit? Nevyznam sa, ci to pomoze, ale posielam aj zdroj tej spravy:
From - Sat Dec 02 07:26:45 2006
X-Account-Key: account2
X-UIDL: GmailId10f40073d4967573
X-Mozilla-Status: 0001
X-Mozilla-Status2: 00000000
Delivered-To: arkticrainbow@gmail.com
Received: by 10.70.131.10 with SMTP id e10cs42895wxd;
Fri, 1 Dec 2006 13:59:21 -0800 (PST)
Received: by 10.66.216.20 with SMTP id o20mr7939526ugg.1165010360989;
Fri, 01 Dec 2006 13:59:20 -0800 (PST)
Return-Path: <www@n4all.net>
Received: from mail.n4all.net ([82.119.226.83])
by mx.google.com with ESMTP id 5si24488674ugc.2006.12.01.13.59.09;
Fri, 01 Dec 2006 13:59:20 -0800 (PST)
Received-SPF: pass (google.com: best guess record for domain of www@n4all.net designates 82.119.226.83 as permitted sender)
Received: by mail.n4all.net (Postfix, from userid 80)
id E343F138002; Fri, 1 Dec 2006 22:59:33 +0100 (CET)
To: arkticrainbow@gmail.com
Subject: Best phentermine hjklasdsdsd
From: info@poradna.net
Message-Id: <20061201215933.E343F138002@mail.n4all.net>
Date: Fri, 1 Dec 2006 22:59:33 +0100 (CET)

Predmet: Best phentermine hjklasdsdsd

Autor: hromsgrom

Datum: 1.12.2006 22:59

Hi Help homeless children!
buy phentermine online
Bye

Dobry den,

odebirani reakci si muzete upravit na strance pod nasledujicim odkazem (musite byt prihlaseny):

72279-

Vas Poradna.NET tym.

Ahoj, to má celkem jedoduché vysvětlení:
Dokonce ti řeknu, že ti přišli 3 spamy ;-), máš tam napsáno odbírat reakce a jako reakce na ten tvuj dotaz prošli i nějaké spamy.
Proto se ti odeslali. Ty je ovšem nevidíš, protože byly smazány ručně moderátorem (konkrétně Karel je smazal)(vidím je v mod režimu). Takže se omlouváme, a určitě se tohle nějak pokusíme pořešit, pokud je to vubec řešitelné...

Azor, nič v zlom, ja viem, že moderátori a admini majú veľký kolotoč nielen tu, ale aj osobnom živote, ale zatiaľ sa to len sľubuje. Sľubuje sa session, čo to porieši. Lenže si niekto na to musí nájsť čas. Kráťa tu ponúkal časovo a funkčne ideálne riešenie. Dalo by sa použiť dočasne aspoň kým nebude session. Jednalo sa o pridanie neviditeľného textového poľa, ktoré po vyplnení príspevku musí zostať prázdne. Robot ho vyplní a používateľ nie, pretože ho ani neuvidí. Celé toto sa dá uskutočniť pridaním niekoľkých riadkov do php súboru, ktorý je na pridávanie príspevkov. Tam sa len skontroluje, či to bol spam alebo používateľ. Je to robota na pár minút, ale zato, že je session omnoho lepšie, tak nikto nie je ochotný urobiť ani takúto jednoduchú úpravu. Asi toľko.

Zaujímavá otázka. Nebolo by od veci, keby na nejakej stránke poradne bola informácia o úpravách, ktoré sa riešia ako hlavné, ktoré sa budú riešiť, ich priority a ktoré sa riešiť nebudú. Čo vy na to moderátori? Dala by sa potom aj prehodiť kategória Pripomienky práve do tejto časti fóra.

ja myselel tedy konrétní případ, kdy projde spamovým filtrem zde a pak se to odešle i odbíracímu na mail. On s tim ani nic moc nepujde, neb už to jednou prošli fitrem. A co se týče spam filtru zde, tak ho považuju za kvalidni, občas něco projde, ale je to fakt minimum.