
Nejde spustit BIOS Setup
PC s Mainboard MSI 915P/G Neo2, Windows 7 Home edition 32, zrejme po poškodení MBR systémového SSD disku nejde spustit! Po reštarte a použití DEL a F11 (podla návodu vstup do BIOS setup)zmrzne a nedá sa s ním pohnúť!Podľa výpisu na obrazovke je posledna činnosť "Auto-detecting Sec Master ..IDE Hard disk SSD.....,Auto-detecting Sec Slave IDE Hard disk...., Auto-detecting 3rd Master ATAPI CDROM..... ". Kedže nemôžem vstupiť do BIOS a nastaviť aby bootoval z CDROM nemôžem ani opraviť MBR, ani spustit opravné súbory z CD! Prosim poraďte čo s tým?
Jakou máš klávesnici (USB nebo PS/2)?
Pokud USB, tak si zkus někde půjčit PS/2, protože v SETUPu nemusí být podpora USB při POSTu aktivovaná.
A aj napriek tomu sa vzdy da do BIOSu dostat.
.. teda ak v BIOSe neni bug ktory si zrovna nerozumie s jeho klavesnicou, moze skusit aj inu USB ak ma poruke. Voditko je numlock LED, ak preblikne/zasvieti tak klavesnica ide a bude reagovat.
Odpajaj postupne SATA zariadenia a zistuj kedy sa tam bude dat dostat. Moze byt trebars len povytiahnuty SATA kabel alebo niektore z nich moze byt aj elektricky v haji, apod.
Inac stavim sa ze vstup do BIOSu je len Del alebo F2, ziadne F11, musis to trafit v spravnom momente (mackat opakovane hned potom jak sa rozsvieti numlock) spravnu klavesu mas napisanu na obrazovke dole, ja ti na to nevidim.
Omlúvam sa , vypadáva mi internet! Podla Users Guide k doske je DEL-Setup menu a F11 -Boot menu. Po štarte a "DEL" je dole napísané stlač F11, to však nereaguje a obrazovka zamrzne!
Ano Del, nemusis mackat F11. Uz si odpojil tie SATA (prip.aj PATA) zariadenia? Mackas Del hned jak sa rozsvieti numlock LED?