Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pyxplot, práce s komplexními čísly a maticemi

nazdar, nevíte, jak se jmenují funkce v programu pyxplot pro:
reálnou část
imaginární část
komxplexní sdružení ( zda funguje i pro matice)
Hermitovské sdružení
transpozici
inverzi matice
inverzi funkce (na nějakém okolí aspoň)

aha, pyxplot je na 2 věci, neumí komplexní matice... Takže tip na nějaký program, či prostředí, které tyto základní věci zvládne, můžete dát?

nazdar už jedu na octave...zatím umí vše, co požaduji a navíc intuitivně...
ale objevil se mi tu nějaký bugík:
definuji funkci
octave:63> function r(a) 4 endfunction
octave:64> r(3)+3
ans = 4
octave:65> function r(a) 4 endfunction;
octave:66> function r(x) 4 endfunction;
octave:67> r(3)+2
ans = 4
octave:68>
prostě když napíšu výraz, který obsahuje tuto funkci, tak se stane něco divného výsledek výrazu je vždy výsledek této funkce.

EDIT: aha, je vidět, že to není programátorský jazyk, protože definice návratových hodnot je v tomhle "jazyce" dost bizarní, neukončený středník taky má magický vliv na chování volání a definic a návrat z funkcí. Takhle mě dlouho už žádný jazyk nepřekvapil kromě Whitespace.