Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Firefox 25 - nastavenie Javascriptu

Chcel som nastaviť Javascript, zablokovať mu zmenu veľkosti okien atď, ale neviem to nikde vo Firefoxe nájsť. Kedysi som to vždy našiel, ale teraz neviem či som slepý alebo čo. Dokonca mi nepomohla ani otázka 36:
http://www.mozilla.sk/firefox/firefox-50-odpovedi- na-otazku-ako/part5/

Vedel by mi niekto s tým poradiť?

Toto nastavení z Firefoxu zmizelo (asi v rámci "zlepšování" spokojenosti uživatelů).
Některé možnosti na stránce se dají zakázat po kliknutí na ikonu vlevo v adresním řádnku - Více informací... - Povolení (javascript tam chybí). Některé možnosti najdeš v nastavení about:config - ve filtru javascript, na něco je dobré rozšíření NoScript. Firefox jde k čertu sviňským krokem.

Ty stránky, které jsi uvedl, jsou zastaralé. Asi se neaktualizují, hromada věcí se změnila a není to tam uvedeno.

NoScript som práve skúsil, ale mi nevyhovuje. V továrenskom nastavení je úplne inak nastavený ako je štandardne Firefox, takže počítam s tým, že plno stránok by malo omedzenú funkčnosť a pol hodinu to vylaďovať sa mi to nechce a navyše to stále nemusí byť ono. Natavovať about:config? Tým hlupákom by som zobral na 3 mesiace mzdu.

Zneužívání javascriptu je dost známý trik všelijakých podvodníků a chytráků, kteří se snaží manipulovat návštěvníkem. Je fakt s podivem, že Mozilla Firefox jde tímhle směrem. Já používám NoScript, kde se dá nastavit povolení buď globálně nebo s výjimkami. Já si myslím, že za tímhle stojí konkrétně Google a jeho snaha o jeho všudypřítomnou reklamu.

Tohle docela chapu, dneska vic jak pulku webu vubec nemuzes bez JavaScriptu prohlizet. Pro BFU je zapnuti takove volby konecna a pouceny uzivatel ma stejne instalovany ten doplnek NoScript.

No jo, jenže těch poučených je minimum, takže je to další vítězství nenažraného Google.
Od doby, co začal Google "přispívat" na vývoj Mozille, jde Firefox do hajzlu.