Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno probuzení notebooku

Ahoj, občas se mi stane divná věc po probuzení notebooku (spuštěný linux):
otevřu víko, zarachotí DVD mechanika(to dělá vždycky po zapnutí, je to tray mechanika), po 2 s se opět uspí. Probudím ho podruhé (stiskem vypínače, jelikož víko je otevřené - znovu otevřením víka jsem to nezkoušel), mechanika za. Nevíte, kde je problém? Nedělá tovždycky.rachotí podruhé

Problem moze byt aj ten linux, mozno mas niekde nastavene nejake casovace na uspavanie a po prebudeni zisti ze sa mal uspat. Druhy mozny problem je ze ACPI interpreter blbo interpretuje tu notifikaciu od LID switchu, to by bol problem vyrobcu (BIOS) alebo/a problem toho linuxu.

To zapnutie vypinacom by malo fungovat bezproblemov. Potom sa to prebudi normalne?
(BTW. skusil by som deaktivovat prebudzanie od LID switchu, ak sa da a prebudzat to furt powerbuttonom)