Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový Telefon (Android, WP8)

Dobrý den,
Bohužel, ale po 3letech používání mi blbne moje Nokie N8. Vypadává signál, cele dny občas nemohu volat, také dělá samovolné restarty.
Mamča mi řekla, že si mohu k vánocům vybrat nový telefon.
Chtěl bych znovu Symbian ale to asi už není možné, protože požaduji pár vlastností, ze kterých neustoupím.
Kvalitní konstrukce (nejlépe jako u N8 kovové..)
Displej maximálně 4", pak se mi zdají telefony neovladatelné 1dnou rukou.
Lepší fotoaparát než u N8, přinejhorším aby dělal aspoň takové fotky, jako N8.
Další bod je, aby telefon ze sebe mohl udělat WiFi hot-spot.
Poslení bod je, aby měl OFFLINE navigaci.
Upozorňuji, že nechci I-Phone! (Hoppus please!)
Na systému mi nezáleží, ale jsem rád, když není systém zbytečně přeplácaný a dá si s ním pohrát (upravit podle svého gusta).
Cenu určenou nemám. Zatím jsem si vyhlédl nějaké Xaomi a Samsung Galaxy 4 Zoom. :)
Děkuji všem za rady, Darkjarek

Tak mě android nevadí, mám ho v tabletu, ale Symbian mám asi ze všech systémů nejradši :) IOS není špatný, ale mám I-Pod Touch 4th, takže nevidím důvod koupě I-Phonu (jsem zastánce toho, že poslední dobrý I-Phone byl 4S)

PS: To už jsem si párkrát všiml, že android nemáte v lásce :D

tak ta lumia ma ozaj genialny fotak, ma ho kolega v praci. akurat teda kustomizacia wp nie je to co android, tam si to mozes prekopat od zakladu. ale zas neseka sa, nemrzne, nepada, bleskove reakcie, logicky usporiadane menu, proste vyladeny OS.

Lepší fotoaparát než u N8, přinejhorším aby dělal aspoň takové fotky, jako N8.

Tohle vidím bledě. N8 fotila fakt excelentně, v intencích toho, jak fotí mobil. Nahradilo to levnější kompakt...
Takže těžko vybírat. N8 jsem měl, nyní mám Lumii 920 a s původní verzí softu to nefotilo nijak zázračně. Nyní, po aktualizaci Amber, to již fotí o poznání lépe; kvalit N8 to dosahuje s odřenýma ušima. Jestli chceš fakt dobrý foťák, tak Lumia 925 nebo 1020.
Samsung Galaxy S4 zoom je IMHO zbytečná cihla...

Tak jako mám velkou zrcadlovku od Canon, ale to netahám všude a vždy se mi hodil dobrý fotoaparát v telefonu.. Teď N8 využívám mimo jiné i jako Web Cameru (Luxus)
Koukal jsem také na tu 1020, tak už je lehce dražší, ale líbí se mi.. :)
Jinak jek je to s výdrží baterky u té 920? 1-2 dny?
Dík za reakci, dost mi zase pomohl :)

Dle využití, ale dva dny jsou u mého kusu minimum. Ovšem - hodně to záleží na tom, co je zapnuté na pozadí. Měl jsem nějaké počasí a to sežralo baterku za den, asi se to aktualizovalo co pět minut, nebo nevím. Nyní jsem stáhl zdarma počasí od MS (Bing) a pohoda.
Wifi zapínám dle potřeby, nemusí to v metru a v práci hledat síť, že.
Dá se očekávat, že ve výše nastíněné 925 to bude podobně. Ta je oproti 920 lehčí, což je také výhoda.
Edit: Jak jsem psal, N8 jsem měl, byl jsem v zásadě spokojený. V 920 mi pak chybělo rádio a profily vyzvánění - to u WP není.
No a proběhla aktualizace OS a rádio v telefonu najednou je :-) Profily nikoli; nastavování hlasitosti je globální, pro hudbu, vyzvánění apod.

Tak ono, mamce jsem koupil tu 820, je to super telefon, ale ten fotoaparát tam není nejlepší.. :) Jinak jsem se na něj byl teď juknout a líbí se mi na něm, že není vidět skoro okraj telefonu (displej s okrajem). Je to samé i u vyšších modelů? Díky

Je to tak i u 920 a 1020. 925 má takový světlý rámeček okolo.
Tu baterku mi to aktuálně píše takhle:
Zbývající kapacita baterie: 35%
Odhadovaný zbývající čas: 1den 4h
Čas od posledního nabití: 2 dny 13h
.
Zkušenost je taková, že noc a celý zítřek už to asi nedá, ten odhadovaný čas poklesne třeba na půlku po uskutečněném hovoru nebo po hraní hry. 920 má oproti 820 dle testů fotoaparát lepší. No a 1020 je dle testů dost kvalitní.