Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry na LCD s režimy PAL a NTSC

Asi to sem uplně nepatří, ale musím se zeptat. Na konzole se prodávají hry v režimech PAL(evropa) a NTSC(amerika, asie) což je jasné a všem známé. Tak by mě zajímalo jestli budou hry fungovat na LCD TV bez rozdílu PAL nebo NTSC režimu???
Díky

No je jasný že pokud máš konzoli co vysílá NTSC a máš TV co umí pal i ntsc že to pojede. Ale jestli konzole pustí hru na NTSC to nevím, můžou tam být nekompatibilita nebo různé ochrany typu region DVD. Musíš upřesnit co je to "konzole" a nejlíp se zeptat nějakého majitele co to má vyzkoušený. Spíš bych řekl že to nepůjde protože NTSC má mimojiné menší počet řádků než pal takže hra má asi jiné rozlišení (konzole jinej modulátor, bios..) ale nevím.

Nejde len o NTSC, ale o to ze USA hra nemusi ist na konzole urcenej pre europu (ci uz z technickych dovodov - rozlisenie, alebo mozu tam byt regiony podobne ako u filmovych DVD, resp. DVD tej konkretnej hry moze alebo aj nemusi byt regionovo kodovana).
Najlepsie pohladat si informacie na strankach vyrobcu hry alebo na google, alebo tam kde to chces kupit, podla konkretnej hry.