Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno spam z webovyho formulare

dneska mi prisel mail od webhostingu, ze z webu pres kontaktni formular nekdo odesila spam
podle toho co mi poslaly, tak to vypada, ze si nejak doplni bcc s adresami

a vubec netusim jak, jediny co me napada, je, ze nejak do input="text" dostane \n, coz moc netusim jak by to bylo mozny

tady skript, kterej to zpracovava

        $mail_text = "Jméno: {$_POST['jmeno']} \n";
        $mail_text .= "Telefon: {$_POST['telefon']} \n";
        $mail_text .= "Email: {$_POST['email']} \n\n";
        $mail_text .= $_POST['vzkaz'];
        $from = 'example.com <kontakt@example.com>';
        $mail_predmet = "Vzkaz: {$_POST['predmet']}";
        $mail_headers = "MIME-Version: 1.0\n";
        $mail_headers .= "Content-type: text/plain; charset=\"windows-1250\"\n";
        $mail_headers .= "From: $from\r\n";
        if ( $_POST['email'] ) $mail_headers .= "Reply-To:{$_POST['email']}\n";

        if ( mail("info@example.com", $mail_predmet, $mail_text, $mail_headers) )
    }

diky za rady

Já mám ve formuláři lidem neviditelné pole. hloupý robot jej samozřejmě vidí, něco tam vyplní a ve zpracování je podmínka, že pokud v tom poli něco je, neodešle se formulář.
Není to můj nápad a hodně mi s tím PHP pomohl virus z této poradny.
K vidění je to na
zprava.html
to "neviditelné" pole je mezi textareou a tlačítkem na odeslání. Zkuste si do toho místa kliknou, něco napsata odeslat.

Mám to asi půl roku a za tu dobu žádný SPAM nedorazil.
Ale ne, že si z toho uděláte další software hádanku, nebo tak něco a bude mi chodit denně 1 000 nesmyslů. To bych vám neřekl nic nového o ježkovi. :-)