Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Photoshop naprosto znici barvy fotografie.

Rad fotografuji a jelikoz fotim do RAW, je potreba fotce dodat ty spravne barvy.
To resim pres photoshop.
Ovsem mam problem.
Obrazek mam v konecne fazi, ulozim jej a v prohlizeci obrazku Windows je fotka v poradku, ovsem vsude jinde ma silene barvy a je nepouzitelna.
I po nahrani na web ma nepouzitelne barvy.
Co muze byt prosim spatne?

Ako aj sám vidíš na prvom obrázku, RAW je 16-bitové RGB, jpg je 8 bitové, takže prvá degradácia kvality nastáva tu, je vhodné ešte pred prevodom do jpg znížiť farebnú hĺbku na 8 bit RGB vo Photoshope a prípadne mierne doladiť farby. Ale to rôzne podanie farieb v rôznych programoch je jednoznačne dané ICC profilom.