Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlášení SMTP RCPT TO: 550 Administrative prohibition

Ahoj, svůj problém popíšu v bodech:
- do čtvrtka náš sw posílal mail (např. potvrzení objednávky) programově
- od čtvrtka se nám vrací hlášení : ERROR #6033: Error response to SMTP RCPT TO: 550 Administrative prohibition ( opatrnou formulací "se nám vrací" naznačuji, že nevím, zda hlášení vrací SMTP server)
- schránka, přes jejíž ověření se připojujeme, přes Outlook funguje s úplně stejnou autentifikací - nic se neměnilo(port,heslo atd.)
- samozřejmě jsem požádal o pomoc hosting SMTP serveru. Odpověděli: nevidíme logování na SMTP server

Děkuji za tipy, co bych měl zkusit - jsem dost bezradný. Nemůže být nějaké nové blokování u providera (O2) ?
Má smysl zkusit pokusně přesunout server na jiné místo s jiným providerem?

tak v první řadě si to snad otestuj ručně z daného hostitele přes telnet, zda ti projde odeslání mailu. Tipuju, že neprojde. Pak bude třeba zjistit proč, zda je to obecně problém blokace dané IP adresy, nebo nekorektně nastaveným relay.

jasně, jiné adresy jsi zkoušel?

edit: ideálně adresu/doménu, kterou ten SMTP server obsluhuje. Aby bylo jasno, zda se jedná o problém relay nebo totální "ban" na adresu.

Předpokládám, že se jedná o nějaký komerční SMTP server?

Ano, jiné adresy jsem zkoušel, včetně z té samé domény.
Je to opravdu komerční SMTP hosting, bohužel podpora je, jaká je.
Nevím ale, jestli ten výsledek z telnetu je relevantní, protože ten telnet tam neumožní AUTH LOGIN.
Z Outlooku odesílání z té schránky chodí.

Ano. Kromě toho mám nainstalovaný systém (Caché Intersystems) i doma a chová se mi to stejně.
Server zkrátka pozná, že se pokouším odeslat e-mail programově.
Je možné, že ve funkci je chyba nebo nedokonalost, ale navlas stejné funkce chodí u ostatních klientů (a jejich hostingech) už roky. No a na tomto hostingu bylo vše v pořádku do 13.11.

Tyhle věci jsem prověřoval nejdřív.

Dnes ráno jsem vstával s odhodláním obořit se na podporu, ať se mnou konečně spolupracují.
Jenže ono vše chodí, jak má (ještě o půlnoci ne) - jak testovací rutina, tak i ostrá (kam jsem vůbec zatím nezasahoval).

Každopádně děkuji za trpělivost.

Věc samozřejmě nepovažuji za uzavřenou. Dám vědět.

Maily už třetí den odcházejí bez problému.
S podporou hostingu jsme si vyměnili nevlídné maily - každá strana tvrdí, že nic nemění a neměnila.

Jelikož já bezpečně vím, že ve skriptech na naší straně se nic neměnilo, rád bych se zeptal:
Existují ještě nějaké jiné faktory, než skript odesílající žádost s autentifikací na straně jedné a SMTP server na straně druhé ?
Nemám úplně pod kontrolou síťové prostředí v oné klientské firmě - tento motiv mě už napadá ze zoufalství. Odpověď 550 Administrative prohibition vždy přece musel vracet SMTP server.