Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečný program pro rozdělení disku?

Dobrý den,

potřeboval bych rozdělit 1TB disk na 2 oddíly, přičemž by ten první obsahoval jen OS, mezitím, co ve druhém by byly všechno ostatní (velmi důležité soubory apod.). Používám W7 (nelicensovaný). Můžete mi někdo poradit?

disk zahnojený daty se nerozděluje, to není bezpečná operace.
lze to udělat dokud je tam jen systém, nechat rozumnou velikost (64gb), win7 umí zmenšit i systémový disk.

nebo ten disk vyjmout, připojit k druhému pc, dočasně odstěhovat přebytečná data, pro jistotu scandisk, pak zmenšit c: a vrátit data na d: