Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr PC bedny

Ahoj, chtěl bych si pořídit novou case. Vyhlídl jsem si Zalman Z9 Plus nebo Zalman Z11 Plus. Obě se mi líbí (Z9 víc), ale stejně nevím, kterou vybrat. Dokonce jsem četl recenze na alza.cz i czc.cz. U Z11 se častěji zmiňují o nízké hlučnosti a to je důvod, že furt váhám (jinak bych objednal Z9). Bude potřeba u nějaké dokoupit nějaký větráček nebo si vystačí s tím co mají?
Případně navrhněte jinou. Děkuju.

Samozrejme, ze zkracuje. Myslis jako, ze vsem soucastkam v PC zvysena teplota vadi a tem ve zdroji ne?

Takze jinymi slovy je uplne jedno, jestli je pozice zdroje nahore nebo dole. Pokud je dole, tak se nepodili na odvodu vzduchu ze skrine a vyfoukava si ven jen vlastni teplo, proto musis mit ve skrini zadni pridavny ventilator na vyfuk tepleho vzduchu. Pokud je nahore, tak se podili na odvodu tepleho vzduchu ze skrine, proto musis mit ve skrini zadni pridavny ventilator na vyfuk tepleho vzduchu, abys zabranil vyfuku veskereho tepleho vzduchu jen pres zdroj a ten se ti nadmerne nezahrival. ;-)

Samozrejme, ze zkracuje. Myslis jako, ze vsem soucastkam v PC zvysena teplota vadi a tem ve zdroji ne?

Já jsem stejného názoru jako ty, jen mě zajímal názor ostatních. Nemyslím, vím, že to teplo vadí všem el.součástkám, tedy i těm ve zdroji. I proto se snažíme v PC všechno účinně chladit ;-)

Všechny slušné zdroje jsou konstruovávány tak, aby použitý točák stačil na chlazení + na částečný odvod tepla z krabice pro klasickou polohu zdroje/nahoře.
http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/stach/chlazeni /chlazeni.jpg

Pokud je zdroj dole, tak -
a. žere prach z podlahy = vysavač

b. většinou potom nestačí jen jeden větrník odsávací teplo z krabice horní zadní části, tak se přidává další = další zdroj hluku a potřeba nějak to vyregulovat, tak aby vibrace a kravál byl přijatelný.
http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/stoobi/CoolerM aster_Elite430/airflow2.jpg

Doplnil bych, že obvykle se umístění vespod "vylepšuje" nějakým filtrem, na který se obvykle zapomene a znamená to též, že ventilátor ve zdroji musí překonávat větší odpor než pokud je v podstatě ve "volném" prostoru skříně. V normálním uspořádání a při použití normálního věžového chladiče CPU jde proud vzduchu z chladiče CPU v podstatě přímo do "chřtánu" zadního odsávacího ventilátoru. Zdroj dole s ucpaným filtren na tom nakonec bude daleko hůře než nahoře ve skříni.