Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo Ideapad U510 - hlučný ventilátor

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat, zda jste se někdo nesetkali s extrémní hlučností ventilátoru (případně v oblasti ventilátoru) u tohoto ultrabooku. Ultrabook jsem už 3x posílal na reklamaci, poprvé mi byl vyměněn pevný disk (HDTune vykazoval jeho chybovost), podruhé mi byla neuznána reklamace a naposledy mi byla vyměněna základní deska a ventilátor.
Ventilátor je extrémně hlučný při relativně nízké zátěži: spuštěný Photoshop + Microsoft Word a ještě horší při spuštěném Battlefield Play4Free. Což bych nečekal při mé konfiguraci ultrabooku: Intel Core i7, 8GB RAM, NVIDIA GeForce GT 625M.

Přiznám se, že moc nerozumím výsledkům z HDTune, přikládám však screenshot.

91r1.png

Předem děkuji, že se vůbec kouknete.

ano, hučí jak kdyby mělo PC odstartovat... Většinou stačí klepnut vedle Capslk a on na chvíli přestane ale i tak je hlučný... Možná by stálo za zkoušku najít alternativní, kvalitnější ventilátor od lepšího výrobce...