Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakej HDD koupit ?(rozdíl)

Zdravím jakej je rozdíl mezi tímto http://www.czc.cz/wd-caviar-black-1tb_3/73404/prod ukt a http://www.czc.cz/wd-caviar-blue-ex-1tb/110330/pro dukt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_camp aign=Pevne_disky&utm_term=WD_Caviar_Blue_EX_1TB je to jenom v 5 letý záruce? Ta záruka se vztahuje naco na vadný sektory ,chyby zobrazené třeba v HDtune ? Dík za odpověď ,nevím kterej koupit doteď mám Samsung1TB a spokojenost už 3 roky ale už je plnej tak potřebuju doplnit.

Obecně, rozdělení disků je takto (cituji):

Společnost Western Digital také začíná s novým systémem rozlišení svých disků na „blue, green, black“ (modrá, zelená, černá), což má umožnit zákazníkům vybrat si pevný disk, který je pro ně nejvhodnější. Řada WD Caviar Blue představuje výkon a spolehlivost, řada WD Caviar Green využívá technologii WD GreenPower pro chladný, tichý a ekologicky šetrný provoz a řada pevných disků WD Caviar Black poskytuje vysoký výkon pro náročné technologické nadšence.

IMHOj pro běžné použití (datový disk?) ti stačí Blue, dobré ohlasy jsou i na konkurenční Seagate 7200.14.

Ještě takovej dotaz kupuju ten Black a zajímalo by mě jak jsou ty HDD balený,jestli je to zalisovaný v obalu zapečetěný ,nebo jenom tak zacvaklý ,chci ho koupit na CZC kde je možnost vrácení zboží a nechci nějakej co někdo rval do pc a pak vracel ,což jestli je komplet zalisovaný nehrozí ale jinak bych ho koupil v obchodě kde se zboží nevrací.:-)