Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční deska

Ahoj.Mám nefuknkční pc dell optiplex gx 745.Po zapnutí je uplně mrtvej,větračky se neroztočí,akorát na desce svítí žlutá dioda.Zdroj jsem zkoušel v jinym pc(starý komp,který nemá spínaný zdroj)a tam se mi aspon větraky jak u zdroje,tak na desce roztočily.Takže jsem usoudil,že ve zdroji asi problém nebude.Myslíte že odešla deska?Poraďte mi prosím,nemám stím moc zkušeností.Jestly je to deskou,kde by se dala sehnat jiná za nějakou rozumnou cenu?Nechci se do toho moc vysypat díky.

Chlape,ke zkratu pravdepodobne nedoslo,jelikoz je deska lakovana,ikdyz stat se to vyjmecne muze.Takze mas 2 moznosti,vyndej zdroj a pripoj ho na nejaky funkcni pc,potom poznas,jestli odesel zdroj ci deska.Jinak ano u desky muze byt hafo duvodu nefunkcnosti,bud jak psal kolega muzou byt nafoukle kondenzatory,anebo treba studak na cipsetu nebo biosu.To jsou rekl bych nejcastejsi poruchy.S takovyma jsem se setkal nekolikrat.Kolikrat dojde ke studaku na chipsetu jenom kvuli tomu,ze ma pasivni chlazeni,coz byva kolikrat nedostacujici.

Tak jsem asi oběvil závadu.V pravo v rohu je oxidace.Vypadá to jako by se jí do toho vylilo kafe.Některé nožičky u obvodu jsou až do zrzava a jsou tam známky po cizí kapalině.Zkusim to vyfotit,jestly to bude vidět,ale myslím si,že tam dochazi ke zkratu.Pomůže to vyčistit lihem?Nebo je to na výhoz?