Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz ohledně Office XP

Dobrý den,

mám problém s Office XP professional - konkrétně s excellem. Potřebuji psát tabulky a program každou chvíly sám bez dotázání přepisuje různé informace(např. 11/12 program přepíše na 11.XII;datum 14.6.06 --> 14.VI). Prosím o radu, jak se dá vypnout toto automatické přepisování. Předem děkuji za odpovědi.

No nic .. program sám přepisuje jenom podle svého zadání.
Při spuštění EXCELu jsou v základním sešitu všechna buňky nastaveny na formát "obecný" , ... tzn., že automaticky převádějí čísla, čas, text, datum, :-|. Bohužel hlavně převod datumu dělá vůči " cz standardu" problémy, a tak je zapotřebí např. označit sloupec a v menu-->formát-->buňky-->nastavit požadované zobrazení.