Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr 1TB 3,5" HDD

Zdravim,
Potřeboval bych poradit s následujícím.
V PC chci mít 2 OS (dualboot) WinXP+Win7. A potřebuji na to nějaký 1TB HDD. Chci, aby HDD byl hlavně tichý a neměl ekoteroristický (úsporný) vymoženosti.
Napadají mě 3 možnosti, která je nejvýhodnější?
1) Pořídit 1 kus 1TB HDD, měl by 3 oddíly (WinXP, Win7, Data). Ale 1TB HDD mají Advanced Format (4kB sektor), s čímž by udajně měl problém Win XP.

2) Pořídit 1 kus 1TB WD Black (WD1002FAEX), který nemá Advanced Format (asi protože má 2 plotny :?:), takže by to XPčkům nevadilo. Zase nevýhoda, že je HDD prý hlučnější).

3) Pořídit nějaký menší HDD (250GB-ne SSD, to je zbytečný) na systém (XP i 7) bez Advanced Format a nějaký 1TB HDD na data-vadilo by v tomto případě XPčkům, že by ten datový měl Advanced Format, nebo to vadí jen když by byl jako systémový?

Díky

Já asi tedy pořídím taky toho 1TB Blacka a dám ho do nějaký antivibračního rámečku do 5,25" pozice.
BTW:
- teď mám 250GB WD (wdc2500aakx), který má zřejmě taky dvě plotny a tichý také moc není (mám ho tedy v 3,5" pozici, takže skříň tomu taky přidává).
- ten Seagate 7200.14 je prý tichý, ale parkují tomu hlavičky.