Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MySQL - Diakritika

Zdravím,

mám PHP script, kterým do DB ukládám string. Jedná se o "český" string, kde jsou háčky a čárky. Do DB se mi místo háčků a čárek ukládají nějaké "nesmysly". Při selectu z DB na web, tak na webu vidím zase hezky pěkně "české" stringy s diakritikou. Kódování v PHP souboru mám UTF-8, DB mám utf8 + utf8_czech_ci, tabulku, a fild tabulky taky. Nevadilo by mi to, ale jde mi o to, že chci teď udělat vyhledávač, který bude vyhledávat ve všech stringách uložených v desítkách řádcích, tak mi to nebude fungovat.

Když bude uživatel hledat záznam, kde je slovo např. slovo "pařba". Tak se provede:

SELECT * FROM tabulka WHERE text LIKE '%pařba%';

Problém nastává tehdy, že v DB jsou "nesmysly" a není tam nikde slovo "pařba", protože "Ř" není uloženo. Ale pokud si to vypíšu pomocí PHP, tak na webu se mi z těch "nesmyslů" složí zase diakritika.

Nějaké návrhy na řešení ? Děkuji.

Zkusil jsem nastavit charset, ale pořád špatně. Podle čeho jsem to určil ? Podle tohoto.

Do input text na WEBu napíšu:

ěščřžýáíéúů zkouším diakritiku

Když se to uloží do DB, tak vidím v Navicat:

<p>ě&scaron;čřž&yacute;&aacute;&iacute;&eacute;&uacute;ůzkou&scaron;&iacute;m diakritiku</p>

A když selectnu z DB ten odstavec <p>, tak na webu vidím:

ěščřžýáíéúů zkouším diakritiku

to je zase jiná, věc, ale je to prasárna, data se mají ukládat ve své "přirozené formě".