Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepší router s WIFI

Dobrý den
mám doma router TPLINK TL-WR741N a zajímám se, jestli tento router to umí, nobo který jiný,
1 otázka)
abych viděl třeba podle MAC adresy zařízení, kdo kolik dat stahuje, případně kam chodí na jaké stránky atd??? Děcka mě vždy oblbnou a smažou historii v počítači a preventivně jej mají chráněný heslem, že se tam ani nedostanu. Zakazovat jim to nechci, protože je nosí do školy (notebook).
Dá se nějaký router s kontrolou provozu koupit?

2 otázka)
švagr má router na zahrádce- restaurace
dá se na nějakém routeru nastavit (viděl jsem to jednou u nás v nemocnici), že se může připojit k routeru jen přes heslo a ještě k tomu aby mohl stahovat- odesílat jen omezené množství dat? Třeba 1 zařízení podle MAC (?) 1 GB stáhnout a 500 MB odeslat/ MAX
Jde o to, že mu zahrádku chodí mladíci a nahrávají asi nějaké filmy na různé servery, jednou to řešil s policií, byl pozvanej k vysvětlení. Od té doby si dal nižší vysílací výkon (LOW) a když má podezření podle blikání diody na panelu, nebo se mu to nezdá, tak ho odpojí na chvílu od elektriky a znemožní odesílání, ale to není řešení

Nějak tomu nerozumí, tak se ptám
děkuji

Router s jednoduchou rodičovskou kontrolou je například
tp-link-tew-671br-d235410.htm
otázka 2)
Toto se dá elegantně vyřešit tímto programem
http://www.myhotspot-software.com/myhotspot/en/ind ex.html
Ono by se to dalo aplikovat i na otázku 1 ale to bych asi dětem neudělal :-) Lepší je výchova, domluva, upozornění na možná rizika případně nějaké nastavení (blokace stránek) firewallu chráněného heslem proti změnám a omezený účet.
Je ale nutné nechat v provozu jedno PC na kterém aplikace běží.

Dobry den, děkuji za vaši nedávnou odpověd jen bych se rad zeptal jaky router koupit.Rozhodli jsme se pro variantu 2 zatím a zkoušíme myhospot na druhém počítači.
Ale nemohu použít pro zkoušení a provoz ten router co je v bytě. Ten chce nechat jen pro jejich rodinu
Prosím o radu,jestli se dá kopui i routr do usb pro hospot abych nemusel domací router odpojovat (pro hospodu) a mít druhé napájení. Něco i levného a nejelepe když to jde do usb
švagr chce jeden router co má mít pro byt nechat, a druhý jenem pro hospodu.

Děkuji velmi Procházka