Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem síťové kontakty zákazníků ve firmě

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem by šlo ve firmě řešit na obchodním oddělení, aby každý počítač (4 celkem) měli své kontakty a při tom k nim mohl přistupovat někdo z druhého počítače a případně tam dopsat i poznámky. Úplně nejlepší by byl i přístup do té databáze i z venku. Prosím o nějaký co nejlevnější způsob, klidně i řešení, že by se kontakty ukládaly například na skydrive. Na počítačích je starší verze MS Office, ve kterém se ty kontakty vytváří skvěle, ale nevím, zda je možné bez Exchange k nim mít přístup i jiný uživatel z jiného pc.

Moc Vám děkuji za rady.

Honza

osobně bych to řešil nějakým OpenLDAP serverem + adresářové schéma, na který bych pak nasměroval jednotlivé klienty Otlaku.

http://www.userbooster.de/en/download/openldap-for -windows.aspx
http://www.yolinux.com/TUTORIALS/LinuxTutorialLDAP -GILSchemaExtension.html

edit: postup nastavení Otlaku: http://kb.berkeley.edu/campus-shared-services/page .php?id=27044

Presne tak. Dnes jednoduché riešenie, zajtra už stačiť nebude a vznikne potreba rozširovať možnosti onoho sw riešenia. A zrazu sa zistí, že stávajúce neumožňuje ďalšie veci a poďme to celé prerobiť... Ach jaj, keby som sa s tým už niekoľko-krát nestretol...

jasně, problém je v tom, že 4 utloukáři se budou muset vzdát svého "oblíbeného" nástroje a začít používat nějaký webový nástroj. Navíc si vem, že na to budeš potřebovat už komplet server, tj. další náklady atd.