Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno zmena zadaného dátumu na UNIXOVY tvar v PHP

Dobrý den.
Mam problem ked potrebujem triedit záznamy z databázy(mySQL) v PHP podla datumu (samozrejme take pole sa v databaze nachadza :-) )

vie mi niekto poradit v akom formate by som mal datum do databazy vkladat , pripadne aky datovy typ mam nastavit v databaze ?

no ja som si to vymyslel tak , ze to budem zoradovat v podsate len podla velkosti unixoveho casu (microtime) ....

len mam problem .... neviem previest cislo , napriklad 21/12/2006 na unixovy tvar (asi 12 číslic).
vie mi niekto poradit ako to previest, alebo poradit ako ten problem celkovo vyriesit ? (elegantnejsie)

dakujem

z hlavy bych řekl, že unix microtime začíná od 1.1.1970 a počítá se po sekundách, tudíž stačí v excelu odečíst tato 2 data od sebe, a vynásobit výsledek *24*60*60 a máš microtime.

aha. PHP, už zase čtu něco jiného, než je napsáno.. Asi mi můj počítač říká, že mám jít spát.