Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde vypalovačka

Kamarad ma tento problem:
Mel 2 mechaniky (CD vypalovacku a CD mechaniku). CD mechaniku vymenil za DVD mechaniku a od te doby mu nejde vypalovat a ani kopirovat data z CD na disk. Mohl by byt problem v nastaveni prepinacu na mechanikach(master/slave)?

Je to na kazdej mechanike nakreslene nad jumpermi, bud zvrchu na plechu alebo zo zadnej strany na umelej hmote (Budes tam mat napr. vyryte ze "Master", "Slave", "CS", strcis to tam kde je master ak je mechanika na kabli sama), moze to byt na kazdej mechanike ako sa zrovna vyrobca vyspal.
Ak si nie si isty tak si hod typ tej mechaniky do google a najdi si stranky vyrobcu a pozri si to tam.

Není to úplně nutné, ale je dobré, aby všechna IDE zařízení
rozpoznal BIOS. Nastav všechno v BIOSU na AUTO. Častý problém je,
že v nastavení jumperů HDD a CD (DVD) je třeba zvolit Cable Select
místo původního fungujícího nastavení při starém železe.
Betonově je problém v nastavení jumperů, pomineme-li možnost
vadné mechaniky. Dej vědět, jak to dopadlo.