Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronika bez záruky: Koupit nebo ne?

Zdravím všechny,
mohu se zeptat, investovali byste peníze na koupi elektroniky (okolo 3000,-), pokud není v záruce (mám na mysli na bazaru, například Aukro.cz)? Do jaké úrovně je to riskantní? Zboží na obrázcích vypadá v pohodě, ale nevím, jestli má cenu to riskovat. Šli byste do toho?
Díky za odpovědi

Koupil jsem na Aukru dost věcí Case ,apod a spokojenost až na poškození ze strany pošty konkrétně ulomený packy na case v zádu,nicméně to není naštěstí vidět.Známej koupil CD Denon doma pak zjistil že bere akorát org.cd takže mu byl nanic.:-)Osobně bych elektroniku na Aukro apod nekupoval,dá se ověřit i prodávající,když prodává hafo věcí a spokojenost lidí tak dejme tomu a pokuď tam má jenom jednu dvě věci tak to bych neriskoval.:-)

Jasný že to bude vlastnost, jenom poznámka dvakrát měř jednou řež.:-D V tý době už se prodávali normálně s podporou všech médií takže ho to nenapadlo a tím pádem i jeho chyba,že si nezjistil specifikace i když tam kolikrát uváděj věci který se pak nekonaj a v obchodě se to dá pak kvůli tomu vrátit.:-)

Ono je to kolikrát sázka do loterie a specifikací může být k dispozici třeba celý šanon.
Mechem obrostlé ("legendární") CD přehrávače Tesla přehrají snad i pivní tácek, některé novější přístroje slovutných značek jsou naopak pěkně vybíravé. Měl jsem CD Technics neblahé paměti a ten prostě nehrál vypálená CD imation. Ostatní jo, ale imation prostě ani prd...

Ano. Již jsem takto nakoupil spoustu věcí - zesilovač, SACD přehrávač, tuner... Vše deset až dvacet let staré a bezproblémové. Vždy jsem ale kupoval osobně, s vyzkoušením. O fototechnice nemluvím, sbírám filmové zrcadlovky Olympus a související věci (objektivy apod) a tam sotva lze nakoupit se zárukou, jde o přístroje ze sedmdesátých a osmdesátých let.