Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hotová sestava nebo poskládat?

Určitě se najde někdo, kdo bude schopnej poradit, popřípadě doporučit kde, co a jak.
Tak jsem definitivně přišel o notebook (HP 6735s) a jelikož oprava je dražší než pořídit něco jinýho, tak to ani řešit nebudu. Naštěstí odešla deska tak se data dají dostat a zálohovat..ufff
Teď řeším problém co dál..notebook asi už ani nechci, protože ho nevyužiju a když srovnám ceny PC a notebooků tak je to jasná volba, mimo to mi v práci asi za chvíli přistane notebook na stole..
Chtěl bych pořídit něco solidního, řekněme "herního" i když já se těch her teda moc nenahraju, ale když už to bude doma, proč to při hnusných blátivých večerech nevyužít a budu rád, když na tom konečně půjde stříhat video. Materiálů by bylo dost, ale zatím na to nebyl stroj. Cenový limit je někde 25.000,- Kč
Teď narážím na problém hotové sestavy, popřípadě si nechat něco pobastlit..no do toho se mi moc nechce, max. tak časem něco dokoupit a "apgrejdovat", protože se na to necítím a je toho teď tolik, že se v tom howno orientuju..
Zatím jsem koukal na tyto dvě sestavy:

interlink.tsbohemia.cz
www.alza.cz

Zatím se přikláním k tý Alze, protože je to verze bez OS a to bych radši sehnal W7 než ty W8, i když nemá čtečku karet, ale to nějak oželím..
Mimochodem, klávesnice, myš i monitor doma mám, tak řeším opravdu jen bednu.

OK..poskládat..pokud má někdo někoho, kdo tomu rozumí, proč ne ;-) takhle dám za servis, popřípadě člověka kterej to udělá další peníze. Jde mi o to, že tohle je pro mě jednodušší a odpadají teda náklady na servis ;-)
Když jsem zkoušel naházet např seznam věcí z té sestavy od Alzy do czc.cz, tak mi vyjela jen o pár stovek nižší cena, ve který nebyla započítána práce.
Spíš mi jde o to, jestli jsou ty komponenty zvolený dobře a jestli tam není vyloženě něco, co by mělo jít vyměnit..

Pokud se má jednat o počítač na natáčení, střih videí a i nějaké to hraní tak bych to poskládal takto
Fx-8320 - pro práci s videem je AMD lepší volba než i5
R9 280X (Skladem by měla být do týdne)
2x4GB 1600MHz RAM
Windows 7 HP 64b
250GB VelociRaptor na OS a aplikace, které mají frčet
1TB WD Blue na data a videa

http://www.czc.cz/3vld0q6kougpb8db3rmd0go4o9/sezna m
V košíku stačí zaškrtnout: Doplňkové služby - Sestavte mi z komponent v košíku počítačovou sestavu zdarma
CZC Vám to celé poskládá, otestuje a doveze jako funkční celek.

Tak jsem na to mrknul a celkem se mi to líbí ;-)
Jen bych se chtěl zeptat, jestli je lepší pořídit kartu na wifi interní, nebo potom dokoupit jen externí do USB? A jakou čtečku karet, zase jestli interní, nebo stačí externí. Jde mi o funkčnost.
A ještě takovej malej dotaz, jakej je rozdíl mezi SSD a Vámi navrhovaným 250GB VR? V rychlosti, tichosti a tak?
Potom taky celková hlučnost skříně..bude nejspíš nižší, než hotové sestavy, je to tak?
Díky Ivoš

interní/externí - záleží co komu vyhovuje, externí je pohodlnější, osobně mám externí wi-fi usb adaptér a dělá co má.
Čtečku bych asi taky pořídil v externím USB provedení, máte pak možnost to kdykoliv vytáhnout a použít jinde.
VR je plotnový disk s 10.000RPM je o dost rychlejší než klasický disk, o něco pomalejší, ale zase cenově výhodnější a méně poruchový než SSD (záruka 60 měsíců).
Je pravda, že ten VelociRaptor je při startu PC docela slyšet, ale není to nic hrozného a vzhledem k natáčením těch videí je to skvělá volba.
Skříň je rozhodně lepší, než ta kterou dávají prodejci k "hotovkám" - správné airflow, dobrý materiál, dostatek prostoru pro věžový chladič a nadměrně dlouhé grafiky, ...