Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nejde tiskárna ?

Zdarec,
koupil jsem po cca 2 letech novou cartridge do CANON PIXMA IP 5000 (jen tlustou černou a ostatní vyndal, byly téměř prázdné) a ať dělám, co nedělám i dělám, tak nic ani prdík. Čistím hlavy, rovnám, zkouším vše co v těch menu zkusit lze, ale prostě nevytiskne ani blechu. Odlepená také je.. Tak se tak ptám, mohlo mi to nějak zaschnout nebo mám snad vadný kus náplně? Není samozřejmě origoš, ale má dobré reference...

Hm? dík za rady. :-(

- Neblika ti ten Canon Oranzovo-Zelene? Ty cartigre si koupel jake, vyzkousej vytisknout jednu stranku TEST bez pripojeni do PC, takle alespon muzeme zjistit, jestli chyba pochazi z PC nebo te tiskarny.(vetsinou se ten TEST pousti nakym dvou hmatem talcitek nebo podobne)
- Instalace http://www.usa.canon.com/cusa/support/consumer/pri nters_multifunction/pixma_ip_series/pixma_ip5000#D riversAndSoftware
- Manual http://pdisp01.c-wss.com/gdl/WWUFORedirectTarget.d o?id=MDkwMDAwNTY5OTAx&cmp=ABR&lang=EN

dělalo to snad všechno možný, aktuální stav byl takový, že bliká 3x oranžová a 1x zelená svítí a hlásí, že v otvoru pro výstup papíru se zachytil papír, no žádný tam nevidím..

Zkoušel jsem tiskárnu resetovat dle http://usreset.blogspot.cz/2013/02/how-to-reset-pr inters-canon-pixma.html asi neúspěšně..

když dám tisknout teď, tak nebliká, je tam zelené svítí pořád, dám tisk a papír vezme, pozdrží, vyleze ven prázdný..

Jo a manuály mám od ní papírové co byli k tomu, ale manuál v exe souboru? WTF? To si mám nainstalovat VirtualBox abych si mohl prohlédnout manuál k tiskárně? Kde to jsme? Co je tohle za značku? Stála o 4000 Kč více než jiný model v době koupě, který byl plně dostačující. Ke Canonu začínám cítit silnou averzi.

Po cca 2 letech neprovozu té tiskárny.

+

Tak se tak ptám, mohlo mi to nějak zaschnout nebo mám snad vadný kus náplně? Není samozřejmě origoš, ale má dobré reference...

Buď je ten jedinec "momentálně" pozapomenutý, nebo jen prudí - dle dosavadního projevu, nebo kombinace.

Pochopitelně je s vysokou pravděpodobností tiskárna kaput, což by byla inkoustová jakékoliv značky při takovém "zacházení".
Pozn.: Manuál je v samorozbalovacím archivu, sice jsem to rozbalil a znovu zabalil, ale už nemám chuť po tom, co tu předvedl, to dávat na nějaký server...

To ani nemusíš, já už nemám chuť mít cokoliv s tímhle kanónem společného. Čas jsou peníze, to mi vyjde levněji si koupit tiskárnu novou, než se v tom dva dny hrabat.

Nevím co je na použití origoš náplní za třetinovou cenu při stejné kvalitě výstupu podivného za zacházení, ale dělá to tak bez potíží (pokud tedy neberu v potaz obcházení kurvítka - chipu, netýká se tohoto modelu) každý koho znám. Ostatně na ČB tisk ani nějakou extra kvalitu nepotřebuji.

Když už jsi ten manuál měl otevřený, na které stránce se píše, že když 2 roky nebudu tisknout, mohu ji vyhodit? Né že bych hodlal ten exáč spouštět..na co, když její místo je ve sběrném dvoře elktoroodpadu..ale přeci jenom bych na takovou zásadní vlastnost čekal upozornění na obalu velkým tučným písmem, rovněž na webu prodejce. Ale asi jsem divnej.

Skoro každý BFU ví,že inkoustová tiskárna se musí jednou za 7-10 dní použít,aby nezaschly kazety.Takže 2 roky odstávky je dost,to už asi ty trysky nevyčistíš.
http://canon.katalog-tiskaren.cz/tiskarna/canon-pi xma-ip5000:
Vyměňují se pouze ty zásobníky, které jsou zcela prázdné, čímž se minimalizuje plýtvání inkoustem. Hlášení na obrazovce počítače upozorňuje uživatele, že některá z barev dochází, a tiskárna nezahájí tisk další stránky, nestačí-li zbývající množství inkoustu na její dokončení.

Moment, mluvíme o kazetách (náplních, ingoustových) nebo o tiskárně. To, že když ji nepoužívám déle, tak mi barva zaschne jsem schopen akceptovat, ale abych nemohl odjet na dovolenou případně paní na zalývání kytek říkal a ještě si něco pěkného vždycky vytiskněte, tady máte heslo k mému pc, to fakt ne.

No ztratit můžeš tu hlavu,když bude voda moc horká,tak se plast zkroutí.Kdyžtak už se doporučuje vlažná voda s jarem nebo lihem,případně to zkusit i v nějakém ultrazvukovém čističi.U nás to někdy loni čistili na počkání u stánku na recyklované náplně ve stánku v Tescu.Co to bylo za firmu nevím,už tam nejsou.A procento úspěšnosti taky ne.