Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na připonu ps1

Dobry den.
Mam soubor Convert-WindowsImage.ps1
Když na něj proklikám, tak se otevře v notepadu.
Musím kliknout pravým a dat Run with powerShell

V helpu je
Open PowerShell, change the directory to the folder where you downloaded above convert-windowsimage.ps1 script and run below command
.\Convert-WindowsImage.ps1 –ShowUI

Když dam D:\Convert-WindowsImage.ps1 –ShowUI otevře se mi zas jen ten textak.
Nejraději bych to dal do bataku.
Start .\Convert-WindowsImage.ps1 –ShowUI to samé, jen textak.

Tvoj problem je ze preskakujes v navode veci a necitas release notes u toho co tahas
What OSes can I run Convert-WindowsImage on?
Convert-WindowsImage can only be run on Windows 8 Consumer Preview, Windows 8 Release Preview, Windows Server 8 Beta, and Windows Server 2012 Release Candidate operating systems. Convert-WindowsImage cannot be run on Windows 7 or Windows Server 2008 R2.

poklikáním na PS1 se standardně otevře notepad pro editaci (security reason)..

Musíš pustit powershell (standardně u WIN7, u XP se musí doinstalovat) - start - spustit - powershell

Po spuštění powershellu je dobré nastavit execution policy
"set-executionpolicy unrestricted"

pak zajdi do adresáře kde máš ten PS1 soubor a příkazem .\Convert-WindowsImage.ps1 -ShowUI ho spustíš