Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hibernace bez swapu

Ahoj, rád bych věděl, jestli jde zprovznit na linuxu podpora hibernace, bez nutnosti swapování. Samozřejmě swap partition nebo swapfile existovat musí, to je jasné, jde jen o to aby systém ho ke swapování nepoužíval. Mám totiž 4GB RAM. OS: linux, 64bit 3.12.1

Pro swap normálně Linux (a ostatní *nixové os) používá zvláštní diskový(é) oddíl(y) a v případě STD tam uloží obsah paměti, nastaví příznak, aby zavaděč "věděl", že má zavést zpět obsah do paměti a spustit.
Náš vysokoškolský linuxový betatester je holt z toho a jiných podivností poněkud rozvrkočen.

Dobře upřesňuji, že hibernace= STD=Suspend to disk a suspend to ram je úsporný režim= Suspend to RAM. Kromě toho k čemu by byl swap oddíl nebo swap soubor při úsporném režimu?

Považuji to za vyřešené, upravím tedy swapiness, dál nemám chuť tady vysvětlovat proces hibernace.