
Zapojení HDD
Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně zapojení disku. Na zadní straně je takový plastový ťaplík - jumper www.darkhardware.com. V popisku na disku je, že pokud je nasazený je propustnost dat 1.5G/bs pokud tam není rychlost je 3G/bs. Když otestuji disk na rychlost - zápis a čtení, tak je rychlejší ta pomalejší varianta 1,5G/bs (s plastovou redukcí). Otázka je: nechat ho tam či ne, popřípadě na co všechno může mít vliv?
Pak mám ještě jednu podotázku. Při startu windows pc zamrzne - v momentě kdy se zobrazí logo a dole běhá načítací spirála. Dál se nic neděje, popřípadě se windows začne opakovaně restartovat, vše běží v jakémsi nekonečném kruhu. Toto se dělo i po několikanásobném přeinstalování os vždy s různým časovým odstupem. Postupoval jsem tak, že jsem vyndal disky a zformátoval je v jiném kompu - NTFS, velikost alokační jednotky 4096 bajtů. Poté jsem disky otestoval v programech HD tune pro a Paragon partition manager. Jeden prošel OK, druhý měl poškozené bloky z 30%, přičemž test ani nešel provést až do konce. Mohu tento disk nějak opravit, popřípadě neznáte nějaký dobrý program pomocí, kterého by to šlo?
windows vista 64bit
HDD: seagate barracuda 7200.10 250G
ZD: micro-star MS-7395
Tak ten rovno vyhod.
to je šumák, klasické disky 1.5 Gbps nikdy nedosáhnou. Říkáš, že jedna varianta je rychlejší, neškodilo by dát konkrétní čísla.
Můžeš sem poslat ještě SMART údaje disku, ale 30% je totálka.
Tak, jsem tu rychlost proměřil ještě jednou a teď to zase dopadlo lépe bez jumperu. Nevím, jestliže na tom nezáleží, tak proč to jednou vyjde tak a podruhý jinak? Měl jsem za to, že ten jumper by měl být nastaven podle toho, co podporuje ZD. Čili připojuji li HDD k základovce, která podporuje 3G/bs, tak to samé nastavím na disku. Přikládám smart.