Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C - menu na konzoli

Ahoj chcel by som sa spytat ci sa da nejak v cecku spravit ze ked mam menu to je jedno ake ma ja neviem 3 moznosti prva hraj stlac 1 druha nastavenie stlac 2 a tretia koniec stlac 3. Ked napr. stlacim nastavenie tak mi vyhodi menu nastavenia z dalsim vyberom ale predosle menu je furt v konzoli nad nim. Neda sa nejakym sposobom prepnut to menu aby tam to predchadzajuce nebolo?? Skusal som vynechat vela riadkov :D ale potom to nastavenie je uplne dole a nie hore na konzoli co nieje tiez esteticke.

Spravit se da lecos (a rozbit taky). Ciste teoreticky muzes v cecku dosahnout naprosto libovolneho vzhledu a chovani (nejen) menu.

Prakticky ale asi nechces psat vsechny ty veci sam, takze pouzivas nejake knihovny a nejspis i nejaky framework, potom zalezi na tom, jak je ten konkretni napsany, coz takhle nikdo na dalku neposoudi, dokud nereknes, co a jak pouzivas.

Kecas milacku. v C (nikoli C++) jsem si napsal vlastni knihovny na grafiku a okna a slo tam menit jak barva, tak velikost pisma, tak vse ostatni, co jsem chtel. V C ten problem neni. Ten je v tvych znalostech a (mozna) knihovnach, ktere pouzivas a dosud jsi nerekl, ktere to jsou.

Zkus takovyto programek:

#include <stdio.h>

#define KNRM  "\x1B[0m"
#define KRED  "\x1B[31m"
#define KGRN  "\x1B[32m"
#define KYEL  "\x1B[33m"
#define KBLU  "\x1B[34m"
#define KMAG  "\x1B[35m"
#define KCYN  "\x1B[36m"
#define KWHT  "\x1B[37m"

int main()
{
    printf("%sred\n", KRED);
    printf("%sgreen\n", KGRN);
    printf("%syellow\n", KYEL);
    printf("%sblue\n", KBLU);
    printf("%smagenta\n", KMAG);
    printf("%scyan\n", KCYN);
    printf("%swhite\n", KWHT);
    printf("%snormal\n", KNRM);

    return 0;
}