Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mikrofón - nefunguje nahodne po restarte

mikrofón mi ide v pohode vypnem pc a zapnem ( reštartujem ) a nejde . Potom zase ide - kedy ako.
Stále po zapnutí sa buď zapne , alebo nie.
Mal som trocha vírusov , Ale odstránil som ich.
preinštaloval som zvukovú kartu.
A stále to blbne.
Má niekto s takým dačím skúsenosť?

[mod]Upraveny titulok. Necuduj sa ze s titulkom "mikrofon" mas tolko odpovedi... (MM..)[/mod]

A aka zvukovka to je je tajne?
Ak je integrovana (ma len 3 jacky) skontroluj si nastavenie vstupov/vystupov zvukovky, spravca zariadeni - zvukovka - pravy klik - vlastnosti. Ak tam mas auto skus prepnut typ repro len na stereo (nie 5+1), aby bol mikrofonny jack stale vstup.

Ak to pred zavirenim islo vpohode tak preinstaluj cele Win, najlepsie zaloha dat a cista instalacia Win. Mozes skusit najprv preinstalit len ovladace dosky/chipsetu a directX.

Pouzivaj nejaky firewall a anitivir.

Ak si uz skusal preinstalovat ovladace (skus aj k doske aj k zvukovke) a nepomohlo tak najlepsie bude asi nainstalovat nanovo Windows.
Skontroluj este mixer, nastavenia pre nahravanie, ci je navoleny mikrofon.
Skus pokyvat/potocit s konektorom je mozne ze tam mas blby kontakt a nejaka autodetekcia pri spusteni PC blbne.

Ovládače k doske som ešte nepreinštaloval - vlastne ani neviem ako - (iba s inštalačným cd spustiť?) a konektor by som vylúčil , lebo keď prepnem mikrofón na Wawe tak je funkčný . preto si myslím že je to software chyba.

Kde prepnes "mikrofon na wawe" ??? Neprestavuje to nejaky program? (skype, wave editor, apod.), alebo sa neulozia nastavenia mixera po ukonceni, vlez do mixera, prepni si v menu nastavenia pre prehravanie, navol mikrofon, zavri mixer a restart.

Popis presne co robis a ked ide a kedy nejde.

play control -možnosti - vlastnosti - záznam - ok - a tam mám zaškrtnutý microphone a vedľa môžem zaškrtnúť wawe, line in , cd audio , alebo midi, a práve keď zaškrtnem iné než mikrophone , tak je počuť keď hovorím do mikrofónu. Keď prepnem naspäť tak už znova je hluchý.
Inač keď raz po reštarte nejde , môžem nastavovať robiť všetko možné - nepojde, a keˇide tak ide.
Dakedy aj 3-4 krát po reštarte ide a potom po reštarte raz nie a zase po reštarte ide. Moj dohad : ako keby pri nabehovaní Windows dačo nezaplo???

Inač keď raz po reštarte nejde , môžem nastavovať robiť všetko možné - nepojde

ved prave preto som ti pisal ze pootoc s konektorom.

Vlastnosti pre zaznam nie su o tom co budes pocut ked hovoris, ale co sa bude zaznamenavat (ak v nejakom wave editore pustis zaznam). Ak to potrebujes v nejakom koonkretnom programe (napr. skype) tak si to nastav v tom programe.

P.S. najlepsie urobis ak tam skusis nejake ciste Windowsy, aby sa zistilo ci to je SW a ktory SW (po nainstalovani akeho SW) sa to zacne drbat. Ak mas cas mozes skusit vyrobit si BartPE CD (live Windows) na skusanie, aby si nemusel hned preinstalovavat.